شنبه, 22 خرداد 1400
عناوین خبری
اردکانیان در آئین افتتاح پروژه‌های هفته دهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران:

نیمی از سدهای مخرنی احداث شده در کشور سهم دولت تدبیر و امید است

وزیر نیرو با اشاره به بهره برداری ۵۶ سد مخزنی در کشور گفت: حدود نیمی از سدهای مخرنی احداث شده در کشور سهم دولت تدبیر و امید است.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/20
در دهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

سد خاکی کنجانچم (گلال ملک) آبگیری شد

سد خاکی کنجانچم (گلال ملک) در استان ایلام با اعتباری بالغ بر 405 میلیارد تومان در دهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با دستور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و حضور وزیر نیرو آبگیری شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/20
با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور:

بهره‌برداری از 4 پروژه صنعت آب و برق در 3 استان‌ کشور

چهار پروژه صنعت آب و برق در سه استان هرمزگان، ایلام و کرمانشاه با اعتبار 41 هزار و 988 میلیارد تومان در دهمین پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید و همچنین با دستور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و حضور وزیر نیرو عملیات اجرایی احداث نیروگاه بخاری 1400 مگاواتی سیریک آغاز شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/20
در دهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران صورت گرفت؛

بهره‌برداری از6800 هکتار شبکه‌های آبیاری دشت‌های گرمسیری در ایلام و کرمانشاه / سرمایه‌گذاری 570 میلیارد تومانی وزارت نیرو در 2 استان کشور

6800 هکتار شبکه‌های آبیاری دشت‌های گرمسیری در ایلام و کرمانشاه با اعتبار 570 میلیارد تومان در دهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/20
در دهمین هفته از پویش هرهفته # الف_ب_ایران انجام می شود

آغازآبگیری سد خاکی کنجانچم در استان ایلام

در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران علاوه بر آغاز آبگیری سد خاکی کنجانچم، 6800 هکتار از شبکه‌های آبیاری دشت‌های گرمسیری در استان‌های ایلام و کرمانشاه به بهره‌برداری رسید.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/19
در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران

بهره برداری از 6800 هکتاراز شبکه‌های آبیاری دشت‌های گرمسیری در ایلام و کرمانشاه آغاز می شود

در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران علاوه بر آغاز آبگیری سد خاکی کنجانچم، 6800 هکتار از شبکه‌های آبیاری دشت‌های گرمسیری در استان‌های ایلام و کرمانشاه به بهره‌برداری می رسد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/19
گفت‌وگوی تفصیلی پاون با مدیر‌کل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره‌وری آب و آبفا وزارت نیرو:

مدیریت مصرف آب و اصلاح الگوی مصرف نیازمند کار فرابخشی است

مدیریت مصرف آب یکی از شاخه‌های مدیریت انرژی محسوب می‌شود و می‌تواند در مجموعه‌ای وسیع، اقدامات موثری را در خصوص الگوی مصرف آب و بهینه‌سازی آن معمول دارد که نهایتاً منجر به کاهش نیاز انرژی نیز خواهد شد. هدف از مطالعات مدیریت مصرف آب، شناسایی و معرفی روش‌های مناسب جهت تامین خواسته‌های مزبور است. در همین راستا و به منظور پیگیری این مسئله به سراغ "بنفشه زهرایی"، مدیر‌کل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره‌وری آب و آبفا وزارت نیرو رفتیم تا پیرامون این موضوع به گفتگو بنشینیم.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/17
آخرین وضعیت ذخایر سدهای بزرگ کشور؛

کاهش 47 درصدی ورودی سدهای کشور نسبت به سال گذشته/ میزان ذخایر آب در مخزن سدها به 28 میلیارد و 810 میلیون مترمکعب رسید

​آخرین گزارش‌ وضعیت سد‌های بزرگ کشور تا یکم خرداد 1400 نشان می‌دهد، ورودی آب از ابتدای سال آبی 00-99 تاکنون برابر با 25 میلیارد و 290 میلیون مترمکعب بوده که نشان از کاهش 47 درصدی ورودی سدهای کشور نسبت به سال گذشته دارد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/12

آبگیری سدهای قیز قلعه سی و گردیان/ برگزاری جشن پنجاهمین سال بهره برداری مشترک از سد ارس

همزمان با برگزاری جشن پنجاهمین سالگرد بهره برداری مشترک کشورهای ایران و آذربایجان از سد ارس باحضور وزیران نیروی دو کشور و مقامات، دو سد مهم در استان آذربایجان شرقی با اعتبار ۹۴۰ میلیارد تومان افتتاح شد.‌

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/11
وزیر نیرو در آئین افتتاح پروژه‌های استان آذربایجان‌شرقی خبر داد:

بهره‌برداری از 26 سد مرزی در دولت تدبیر و امید

وزیر نیرو با اشاره به اقدامات گسترده آبی در سطح کشور، گفت: در این ۴۳ سال از ۵۶ سدی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی طراحی، ساخت و به مدار بهره‌برداری آمده، ۲۶ سد مرزی در دولت تدبیر و امید طی هشت سال اخیر اجرا و به بهره‌برداری رسیده است.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/10

همکاری کم نظیر ایران و آذربایجان در بهره برداری از سد ارس

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: ۵۰ سال بهره برداری مشترک از منابع آب و انرژی سد ارس بین ایران و آذربایجان در منطقه غرب آسیا جزو نمونه های کم نظیر بوده و به نوعی می توان گفت رودخانه ارس، رودخانه دوستی با کشورهای همسایه است.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/11
معاون وزیر نیرو خبر داد:

تامین حقابه سالیانه یک میلیارد متر مکعبی ایران از رود ارس

تهران- ایرنا- معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو گفت: سد تنظیمی- انحرافی «قیزقلعه‌سی» سالیانه یک میلیارد متر مکعب حقابه ایران از رودخانه ارس را که پیش از ساخت سد از کشور خارج می‌شد، قابل استفاده کرده است.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/11
در هفته نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

۳ پروژه بزرگ آبی در آذربایجان‌شرقی به بهره‌برداری رسید/ سرمایه‌گذاری ۹۴۰ میلیارد تومانی وزارت نیرو در این استان‌

سه پروژه بزرگ آبی در آذربایجان‌شرقی با اعتبار ۹۴۰ میلیارد تومان در نهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/10
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در آئین بزرگداشت پنجاهمین سالگرد بهره‌برداری سد ارس خبر داد

مبادله پنجاهمین پروتکل همکاری بهره‌برداری از منابع آب و انرژی ارس بین ایران و آذربایجان/ رودخانه "ارس" سمبل همکاری دو کشور همسایه است

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: در ادامه تعاملات سازنده دو کشور، پنجاهمین پروتکل همکاری بین ایران و آذربایجان در خصوص بهره‌برداری از منابع آب و انرژی ارس و همچنین پروتکل مربوط به پیگیری نهایی کردن توافقات مربوط به هزینه‌های سد خداآفرین و تشکیل کمیته بین دو کشور مبادله خواهد شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/10
وزیر نیرو در آئین بزرگداشت پنجاهمین سالگرد بهره‌برداری سد ارس:

رود ارس شاهرگ حیاتی مرزنشینان مجاور و نماد صلح و دوستی است/ در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از سدهای مشترک خداآفرین و قیزقلعه‌سی خواهیم بود

وزیر نیرو گفت: بدون‌شک رود ارس در بخش قابل توجهی از مرز مشترک دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به مثابه شاهرگ حیاتی مرزنشینان مجاور خود، نماد صلح و دوستی است.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/10

پیشنهاد گنجاندن پدیده "فرونشست زمین" در مباحث کارگروه ملی سازگاری با کم آبی

از آنجایی که کم آبی، برداشت بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی، خشک شدن این منابع و در نتیجه فرونشست زمین را به همراه دارد، لذا وزارت نیرو هم راستا با پیشنهاد وزارت صمت مبنی بر افزودن موضوعات مرتبط با فرونشست زمین به مباحث مربوط به کارگروه ملی سازگاری با کم آبی، پیش‌نویس پیشنهادی خود را به هیئت دولت ارائه کرده است.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/09

رئیس هئیت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان منصوب شد

طی حکمی از سوی معاون آب وآبفای وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، حسن ساسانی به عنوان رئیس هئیت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان منصوب شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/05
معاون آب و آبفای وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران مطرح کرد:

ضرورت سازگاری باکم آبی، حفظ آبهای درون سرزمینی، تعیین الگوی کشت محصولات کشاورزی و استفاده از آب دریا

معاون آب وآبفای وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ضمن حضور در برنامه صبحگاهی صبح به خیر ایران شبکه یک سیما، بر ضرورت سازگاری با کم آبی، حفظ آبهای درون سرزمینی، تعیین الگوی کشت محصولات کشاورزی و استفاده از آب دریا تأکید کرد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/04

مدیرکل دفتر مجامع عمومی و نظارت مالی شرکت مدیریت منابع آب ایران منصوب شد

طی حکمی به امضای معاون آب و آبفای وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، ‌محمد ابراهیم نیا مقدم به عنوان مدیر کل دفتر مجامع و نظارت مالی شرکت مدیریت منابع آب ایران منصوب شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/04
با افتتاح تونل آبرسانی به سد قوچم؛

سامانه انتقال آب سد آزاد به دشت‌های قروه و دهگلان به بهره‌برداری رسید/ سرمایه‌گذاری 680 میلیارد تومانی وزارت نیرو در استان کردستان

با افتتاح تونل 11 کیلومتری آبرسانی به سد قوچم در هشتمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، سامانه انتقال آب سد آزاد به طول 88 کیلومتر تکمیل و امکان انتقال آب از سد آزاد به سد قوچم در استان کردستان مهیا شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/04
همزمان با هشتمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

سامانه انتقال آب سد آزاد به دشت‌های قروه و دهگلان فردا افتتاح می‌شود

با تکمیل سامانه انتقال آب سد آزاد به طول 88 کیلومتر، تونل 11 کیلومتری آبرسانی به سد قوچم در استان کردستان، فردا سه‌شنبه همزمان با هشتمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسیده و مردم این استان از آب با کیفیت سد آزاد بهره‌مند خواهند شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/03

منابع آبی سد دز و کرخه مناسب کشت های پرآب نیست

معاون اجرایی و نائب رئیس هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی استان خوزستان از وضعیت نامطلوب ذخایر آبی دو سد دز و کرخه برای کشت های پرآب در تابستان سال جاری خبر داد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/03
با ریاست وزیر نیرو؛

نشست شورای حکام آب به میزبانی مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری برگزار می‌شود

دوازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری، پنجم خرداد به ریاست وزیر نیرو و با حضور مقامات عالی‌رتبه 18 کشور و 9 سازمان بین‌المللی به صورت ویدئوکنفرانس برگزار خواهد شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/03/01

رفع تصرف 4.2 هکتار از حریم و بستر رودخانه بشار یاسوج

رییس اداره منابع آب شهرستان بویراحمد گفت: در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی و با اخذ دستور قضایی عملیات رفع تصرف از 4.2 هکتار از اراضی حریم رودخانه بشار یاسوج در حاشیه روستای کردلاغری و حوالی پل سوم بشار توسط شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد، انجام شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/02/28
معاون آب و آبفای وزیر نیرو خبر داد:

تشکیل "شرکت تامین آب اصفهان" با مشارکت بخش خصوصی/ بررسی طرح انتقال آب دریا به استان اصفهان

معاون آب و آبفای وزیر نیرو از تشکیل "شرکت تامین آب اصفهان" با مشارکت فولاد مبارکه، پالایشگاه فولاد، شهرداری و اتاق بازرگانی اصفهان خبر داد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/02/29

2معاون حوضه آبریز رودخانه کارون بزرگ منصوب شدند

طی احکام جداگانه ای از سوی تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران 2 معاون حوضه آبریز رودخانه کارون بزرگ منصوب شدند.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/02/27

انتصاب معاون مدیرکل دفتر برنامه ریزی کلان منابع آب و تلفیق بودجه شرکت مدیریت منابع آب ایران

طی حکمی از سوی تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران "بهیه جعفری بی بالان" به عنوان معاون مدیرکل دفتر برنامه ریزی کلان منابع آب و تلفیق بودجه شرکت مدیریت منابع آب ایران منصوب شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/02/28
مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو خبر داد:

ارسال 596 اثر به سومین جشنواره نیرو و رسانه/ برگزاری منظم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، زمینه‌ساز ارتباط بیشتر رسانه‌ها با وزارت نیرو

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو گفت: در سومین جشنواره نیرو و رسانه 596 اثر در موضوع‌های اینفوگرافی، موشن‌گرافی، یادداشت، طنز، مقاله، ویدئو ژورنال، تیزر، مصاحبه گزارش صوتی و تصویری، عکس، کاریکاتور، خبر و گزارش مصاحبه مکتوب به دبیرخانه جشنواره رسید که در مقایسه با جشنواره دوم رشد هفت درصدی دارد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/02/27
وزیر نیرو در آئین اختتامیه سومین جشنواره نیرو و رسانه:

رسانه‌ به عنوان گروه‌ مرجع نقش مهمی در توسعه یافتگی جوامع دارند/ سواد جامعه رسانه‌ای باید از متوسط سواد جامعه بالاتر باشد

وزیر نیرو با بیان این که رسانه‌ها به عنوان یکی از گروه‌های مرجع، نقش مهمی در توسعه یافتگی جوامع دارند و از شاخص‌های معتبر آن هستند، گفت: سطح سواد و دانش، میزان تجربه و تسلط و احاطه به فناوری‌های روز است که به رسانه‌ها امکان می‌دهد تا علاوه بر ایفای نقش ارتباطی و امانت‌داری بین مردم و مسئولان، نقش مهم‌تری را هم در توسعه‌یافتگی جامعه ایفا کنند.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/02/27

انتصاب مشاور امور بانوان شرکت مدیریت منابع آب ایران

طی حکمی از سوی تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران "معصومه گودرزی دهریزی "به عنوان مشاور امور بانوان این شرکت منصوب شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/02/26
« 1 2 3 4 ... 5 29 » صفحه: