سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: مشهد میزبان هشتمین نشست آسیایی G-WADI می شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی:

مشهد میزبان هشتمین نشست آسیایی G-WADI می شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ ای خراسان رضوی گفت: در تاریخ 19 الی 21 آذرماه جاری جشنواره ملی فناوری های آب وهشتمین نشست آسیایی G-WADI با حضور کارشناسان داخلی و بین المللی از 8 کشور در شهر مشهد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، مدیر عامل این شرکت در نشست خبری جشنواره ملی فناوری های آب، آب های نامتعارف (آب شور و پساب) گفت: با توجه به اینکه مسئله آب، موضوعی جهانی است از این جهت در تاریخ 19 الی 21 آذر ماه نشست شبکه جهانی اطلاعات مربوط به آب و توسعه در مناطق خشک (G-WDIA ) با حضور کارشناسان آب داخلی و بین المللی برگزار خواهد شد که مسائل سازگاری با کم آبی و موضوعات با بحران های آب در این همایش ها بررسی خواهد شد.

"محمد علایی" با اشاره به اینکه طرح سازگاری با کم آبی تهیه شده است بیان کرد: دومین نشستی که در این تاریخ ها خواهیم داشت کارگاه بین المللی سازگاری با کم آبی بوده که در این نشست طرح های تهیه شده سازگاری با کم آبی با کارشناسان خارجی مطرح و تبادل اطلاعات خواهد شد. همچنین در این نشست ،نمایشگاه دست آوردهای حوزه وزارت نیرو در 40 سال گذشته نیز برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی در اقلیم خشک و کم آبی قرار دارد، عنوان کرد: برای اینکه بحران های آبی تبدیل به چالش های سیاسی نشود بایستی  راهکارهای خلاقانه و برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

وی ادامه داد: باتوجه به مصوبات بسیارخوبی که در کارگروه سازگاری با کم آبی در استان داشته‌ایم  اولویت اصلی ما رساندن کسری مخزن دشت‌های استان تا افق 1405 به صفر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با اشاره به اینکه در حال حاضر 6 میلیارد مترمکعب از منابع آب تجدید پذیر برداشت می‌شود، عنوان کرد: درحال حاضر بایستی این میزان برداشت را به 4.8 میلیارد مترمکعب برسیم که تا افق 1405 باید 2.1 میلیارد مترمکعب اضافه برداشت از منابع آبی استان را نیز کاهش دهیم.

کد خبر: 31686
  تاریخ خبر : 1397/09/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/09/11
 کارشناس روابط عمومی
 457