شنبه, 22 خرداد 1400
مشروح خبر :: سد کمندان شهرستان ازنا ظرف ماه های آینده آبگیری می شود

سد کمندان شهرستان ازنا ظرف ماه های آینده آبگیری می شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از آبگیری سد کمندان تا پایان فعالیت دولت دوازدهم خبر داد .

به گزارش شبکه خبری آب ایران، داریوش حسن‌نژاد در حاشیه بازدید استاندار لرستان از سد کمندان شهرستان ازنا،گفت : این سد با ظرفیتی حدود 88 میلیون متر مکعب و پیشرفت فیزیکی بیش از 95 درصد با هدف تامین آب شرب شهرستان های ازنا و الیگودرز و با تبدیل 4300 هکتار از اراضی دیم به آبی تا خرداد ماه 1400 آبگیری می شود.

وی افزود : با اجرای پروژه سد «کمندان» بخشی از اراضی و املاک واقع شده در محدوده اجرای عملیات باید تخلیه و به حریم آن اضافه شود که امیدواریم اهالی منطقه با اسکان در مناطق معین شده به جای نقل مکان به حاشیه شهرهای اطراف از مزایای احداث سد بهره مند شوند.

 حسن‌نژاد ادامه داد : تاکنون حدود 1800 میلیارد ریال برای ساخت سد کمندان هزینه شده که از این مبلغ  حدود  1100 میلیاردریال مربوط به سال گذشته و امسال است.

حسن‌نژاد اضافه کرد : عملیات احداث شبکه های آبی شماره 2 و 1 پایین دست سد تا حدود 80 درصد پیشرفت دارد و شبکه‌های 4 و 3 به سرعت در حال آماده شدن است .

استاندار لرستان نیز باز دید از این سد اعلام کرد: سد کمندان از پروژه‌های مهم و اساسی استان لرستان است که روند ساخت آن در دولت تدبیر و امید شتاب گرفت.

سید موسی خادمی گفت: یکی از موضوعات مهم در اجرای این طرح این است که علاوه بر پرداخت هزینه املاک و اراضی اهالی روستا ،به دنبال تعیین محلی مناسب برای اسکان مردم نیز هستیم .

خادمی افزود: در دوره دوم دولت تدبیر و امید اتفاقات بسیار خوبی در حوزه سد سازی استان  لرستان رخ داده است.  

استاندار لرستان در پایان با تاکید بر کارشناسی مناطق مورد نظر برای اسکان اهالی یادآور شد: در زمینه اسکان اهالی روستاهایی که املاک آنها خریداری می‌شود، استاندارد بودن محل اسکان از هر نظر باید به خوبی لحاظ و از وقوع حوادث بعدی جلوگیری شود.

 

کد خبر: 51824
  تاریخ خبر : 1400/02/18
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/02/22
 روابط عمومی
 71
  ثبت دیدگاه