شنبه, 22 خرداد 1400
مشروح خبر :: برقراری آب شرب و کشاورزی شهرستان گرمسار پس از سیلاب اخیر

برقراری آب شرب و کشاورزی شهرستان گرمسار پس از سیلاب اخیر

سرپرست امور آب شهرستانهای گرمسار و آرادان از برقراری آب شرب و کشاورزی این شهرستان پس از جاری شدن سیل در روزهای اخیر در این شهرستان خبر داد .

به گزارش شبکه خبری آب ایران، آیدین دمینان با اشاره به خسارات ناشی از سیلاب اخیر و قطع آب کشاورزی و شرب این شهرستان گفت: به دنبال این حادثه نیروهای گشت و بازرسی بلافاصله نسبت به لایروبی  و برنامه ریزی و جلوگیری از تنش آبی در منطقه پرداختند .

وی اظهار داشت: آب کشاورزی بهره برداران منطقه درفاصله 24 ساعت برقرار شد و برای رفع مشکل آب اشامیدنی که بر اثر جاری شدن سیلاب از کدروت بالایی برخوردار شده بود تلاش ها در فاصله حداکثر 48 ساعت جواب داد و آب آشامیدنی نیز پس از رفع اشکال برقرار شد .

دمنیان متذکر شد: برای مقابله با مساله کمبود آب در چنین شرایطی شرکت آب منطقه ای هفت حلقه چاه را در اختیار شرکت آب و فاضلاب شهرستان گرمسار قرار داده تا در صورت وقوع چنین حوادثی برای جلوگیری از قطع آب از این منابع استفاده شود .

مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای سمنان به ادامه فعالیت های مرمت و بازسازی اساسی تاسیسات بالادست سیمین دشت اشاره کرد و ادامه داد: پس از وقوع سیلاب عوامل پیمانکاری ، عملیات بتن ریزی و مرمت این تاسیسات را 24 ساعت پس از وقوع سیلاب ادامه دادند .

وی گفت: با توجه به اهمیت این پروژه و لزوم جلوگیری از حوادث آینده و ادامه پروژه از متولیان موضوع خواست شده  تا اعتبارات این پروژه را 100 درصد تخصیص دهند تا با تسریع در اجرای عملیات مرمت در آینده از وقوع این حوادث که منجر به قطع آب کشاورزی و شرب منطقه می شود ،جلوگیری شود .

کد خبر: 51866
  تاریخ خبر : 1400/02/20
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/02/20
 اخبار و روابط عمومی
 43
  ثبت دیدگاه