شنبه, 22 خرداد 1400
مشروح خبر :: اختصاص 5700 میلیارد ریال برای دو طرح آبی استان اردبیل

اختصاص 5700 میلیارد ریال برای دو طرح آبی استان اردبیل

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل از اختصاص 5700 میلیارد ریال برای شبکه اصلی آبیاری و زهکشی خدآفرین و طرح سد مخزنی عمارت توسط سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، عباس جنگی مرنی با اعلام این خبر همچنین افزود: اخیراً جلسه ای با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، استاندار و مقامات ذی ربط استانی برگزار شد و در این جلسه پس از ارائه گزارش آخرین وضعیت و پیشرفت عملیات اجرایی طرح های مهم بخش آب و نیازهای اعتباری آنها ، سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص 5000 میلیارد ریال برای طرح شبکه اصلی آبیاری و زهکشی خداآفرین و 700 میلیارد ریال دیگر برای طرح سد مخزنی عمارت، موافقت کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل ، در این جلسه همچنین دستورات لازم توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای تامین مالی پروژه احداث تصفیه خانه آب شرب سد تازه کند صادر شد.

جنگی همچنین از شبکه آبیاری و زهکشی خدا آفرین به عنوان  یکی از مهم ترین پروژه های آبیاری و زهکشی در شمال غرب کشور یاد کرد و افزود : هدف از اجرای این طرح در استان اردبیل آبیاری حدود 37 هزار هکتار از اراضی منطقه ، اشتغال زایی و جلوگیری از مهاجرت و افزایش درآمد مردم است که در حاضر از 80 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

 وی همچنین در خصوص سد عمارت نیز گفت: سد عمارت با حجم مخزن 182 میلیون متر مکعب بزرگترین سد استان اردبیل است و در حال حاضر از 94 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

کد خبر: 51879
  تاریخ خبر : 1400/02/20
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/02/21
 رئیس اداره روابط عمومی
 59
  ثبت دیدگاه