شنبه, 22 خرداد 1400
مشروح خبر :: آبگیری اولیه سد نرماب گلستان در خرداد ماه

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان خبر داد:

آبگیری اولیه سد نرماب گلستان در خرداد ماه

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان با اشاره به پیشرفت 84 درصدی بدنه سد "نرماب" در شهرستان مینودشت به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین سد در حال ساخت استان، از آبگیری اولیه این سد در خرداد ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،"سیدمحسن حسینی" در حاشیه بازدید از اقدامات اجرایی برای آبگیری سد نرماب، اظهار کرد: تاکنون 5.88 میلیون مترمکعب از حجم خاکریزی بدنه سد انجام شده و مجموع حجم باقیمانده 1.32 میلیون مترمکعب است.

وی بیان اینکه این سد در سال جاری آبگیری اولیه آن آغاز می‌شود، گفت: حجم باقیمانده تا تراز آبگیری اولیه 200 هزار متر مکعب است که تا زمان آبگیری به تراز لازم می‌رسد.

حسینی افزود: پیشرفت تاسیسات هیدرومکانیکال سد نرماب در بخش خرید و ساخت 85 درصد بوده که 50 درصد نصب آن هم انجام شده است و اقدامات نصب به صورت شبانه‌روزی ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان اضافه کرد: آبگیری سد نرماب نیاز به اقدامات پیوسته و زنجیروار دارد که طی ماه‌های اخیر هماهنگی شرکت مهندسین مشاور، شرکت پیمانکار(سپاسد) مجموعه استانی و همچنین کمک نهادهای نظارتی برای حل چالش‌های پیش‌رو بسیار موثر و مفید بوده است.

کد خبر: 51911
  تاریخ خبر : 1400/02/22
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/02/22
 روابط عمومی
 28
  ثبت دیدگاه