شنبه, 22 خرداد 1400
مشروح خبر :: 38حلقه چاه غیرمجاز در کاشان پرو مسدود شد/ 5600 مترمربع ازحریم وبستر رودخانه های کاشان آزادسازی شد

سرپرست منابع آب شهرستان کاشان:

38حلقه چاه غیرمجاز در کاشان پرو مسدود شد/ 5600 مترمربع ازحریم وبستر رودخانه های کاشان آزادسازی شد

سرپرست منابع آب شهرستان کاشان با اشاره به ضرورت حفاظت از سفره‌های آب‌ زیرزمینی در مناطق کویری گفت: ۳۸ حلقه چاه غیرمجاز در سال گذشته در این شهرستان پرومسلوب المنفعه شده است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، سرپرست منابع آب شهرستان کاشان، با بیان اینکه چاه‌های غیرمجاز شناسایی شده در بخش خدمات و کشاورزی بوده است، اظهار کرد:  تعدادی چاه غیرمجاز تا کنون در شهرستان کاشان شناسایی شده که بیشتر آنها مربوط به بخش خدمات و کشاورزی بوده و اخطارهای لازم به  صاحبان آنها داده شده است.

محمد رضا نرجسیان از نصب ۵۰ دستگاه کنتور حجمی هوشمند در سال ۹۹ خبر داد و گفت: تا کنون ۴۲۹ دستگاه کنتور  هوشمند آب برروی چاه های این شهرستان نصب شده و نصب کنتورهای هوشمندحجمی همچنان ادامه دارد.

سرپرست منابع آب شهرستان کاشان بیان کرد: با نصب این تعداد کنتور و مسدود کردن چاه های غیر مجاز ونیز اصلاح وتعدیل پروانه های چاه آب در سال گذشته شاهد صرفه جویی  حدود۲۷.۵ میلیون مترمکعب آب بودیم.

وی کنترل برداشت منابع آبی، اصلاح و تعدیل پروانه‌ها را جزو دیگر اقدام‌های در دست اجرا برای حفاظت از منابع آبی زیرزمینی موجود در این شهرستان برشمرد و اضافه کرد: ۴۳۳ حلقه چاه دارای پروانه در بخش کشاورزی، ۱۲۵ حلقه چاه آب آشامیدنی و بهداشت و۳۳۲ حلقه چاه صنعتی و خدماتی می باشدکه مجموعا ۸۰۷ حلقه چاه مجاز در محدوده شهرستان کاشان فعال است.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان کاشانی در صورت مشاهده چاه های غیرمجاز و سایر تخلفات در حوزه منابع آب می توانند گزارش های خود را به سامانه تلفنی حفاظت منابع آب به شماره  ۳۸۴۸ به صورت شبانه روزی گزارش کنند.

وی اضافه کرد: طول رودخانه های شهرستان کاشان ۵۵۰کیلومتر است و۵ هزار و۶۰۰ مترمربع از حریم وبستر رودخانه های کاشان که مورد دخل وتصرف اشخاص قرار گرفته بود درسال گذشته آزادسازی شد و ۲۰ کیلومتر از رودخانه ها هم میله گذاری شد.

 

کد خبر: 51966
  تاریخ خبر : 1400/02/25
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/02/25
 پرستو ایران پور
 46
  ثبت دیدگاه