شنبه, 22 خرداد 1400
مشروح خبر :: برنامه‌های مصوب سازگاری با کم آبی در استان یزد اجرایی شد

برنامه‌های مصوب سازگاری با کم آبی در استان یزد اجرایی شد

مدیرتحقیقات، برنامه ریزی و بررسی های اقتصادی شرکت آب منطقه ای یزد از اجرای برنامه های مصوب ابلاغی سازگاری با کم آبی استان با مشارکت و همراهی دستگاه های اجرایی استان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،"جواد محجوبی" با اشاره به کاهش شدید بارش‌ها در سال آبی جاری، تداوم خشکسالی و به تبع آن کاهش ذخایر منابع آبی موجود، اظهار داشت: مسئولان آب استان برنامه‌ریزی لازم جهت جلوگیری از بروز مشکلات در تامین پایدار نیاز آبی بخش‌های مختلف مصرف خصوصا شرب و بهداشت شهروندان را با جدیت در دستور کار خود قرار داده‌اند.

به گفته وی، در راستای مشارکت و همراهی دستگاه‌های اجرایی استان به منظور جلوگیری از وقوع تنش آبی و سایر مسائل اجتماعی و امنیتی ناشی از کاهش نزولات جوی که منجر به کاهش ۳۰ درصدی سهمیه آب انتقالی به استان یزد نیز شده است، مقرر شد جلسات مستمر هفتگی به ریاست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری در راستای برنامه مصوب ابلاغی سازگاری با کم آبی برگزار شود که تاکنون چهار جلسه آن برگزار شده است.
وی از مهمترین تصمیم‌های این جلسات که اجرای آنها با جدیت در دستور کار قرار دارد را در اولویت قرار دادن طرح جداسازی آب شرب از آب فضای سبز توسط تمامی شهرداری‌ها به میزان ۲ میلیون مترمکعب آب در سال تا پایان سال ۱۴۰۰ و ممنوعیت آبیاری فضای سبز شهرداری‌ها در طول روز عنوان کرد.
به گفته محجوبی، ضرورت نصب لوازم کاهنده مصرف آب توسط دستگاه‌های دولتی تا پایان اردیبهشت ماه از دیگر تصمیمات این نشست‌ها بود.
وی اضافه کرد: شناسایی چاه‌های کشاورزی مناسب برای شرایط اضطراری و اتصال به شبکه آب شرب، انجام تمهیدات لازم به منظور تامین دائم برق چاه‌های آب استان توسط شرکت توزیع برق و برق منطقه‌ای، نصب سایه بان کولر توسط تمامی دستگاه‌های اجرایی استان در اسرع وقت، انجام طرح خیران آب در شهرستان میبد و پیگیری اجرای آن در شهرستان‌های اردکان و اشکذر و تجهیز تمامی چاه‌های فضای سبز شهرداری‌ها به کنتور هوشمند در اسرع وقت نیز در دستور کار قرار گرفت.

کد خبر: 52004
  تاریخ خبر : 1400/02/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/02/27
 روابط عمومی
 56
  ثبت دیدگاه