پنجشنبه, 29 مهر 1400
مشروح خبر :: رفع‌تصرف 15 کیلومتر از اراضی بستر و حریم رودخانه‌های استان مرکزی

رفع‌تصرف 15 کیلومتر از اراضی بستر و حریم رودخانه‌های استان مرکزی

مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد هفت مورد از تصرفات اراضی بستر و حریم رودخانه‌های استان به مساحت حدود 15 هزار و 500 مترمربع رفع‌تصرف شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران،"میترا جودکی" با اعلام این خبر افزود: این رفع تصرف و آزادسازی اراضی بستر و حریم رودخانه‌ها مربوط به شهرستان‌های ساوه، زرندیه و اراک بوده است.

جودکی ادامه داد: تعداد 70 مورد از تصرفات واقع در بستر رودخانه‌های استان نیز شناسایی و جهت ادامه روند رفع تصرف به مراجع قضایی معرفی شده است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 461 مورد استعلام مربوط به تعیین حد بستر و حریم رودخانه‌ها در سطح استان پاسخ داده شده است.
مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی افزود: از تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی در خواست می‌شود جهت جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان مالی ناشی از خرید و ساخت و ساز در اراضی واقع در مجاورت رودخانه‌ها، انهار و مسیل‌ها قبل از هرگونه اقدام، با مراجعه به مدیریت منابع آب در شهرستان خود، قانونی بودن ساخت و ساز در  بستر و حریم را به صورت دقیق استعلام نمایند.
جودکی اظهار داشت: مطالعات مرحله اول و دوم  تعیین حد بستر و حریم 435 کیلومتر از رودخانه‌های استان تصویب و اعلان عمومی شده و همچنین این دفتر از ابتدای سال تاکنون نسبت به جانمایی بستر و حریم رودخانه‌های 15 روستا به طول حدود 20 کیلومتر در طرح‌های هادی اقدام کرده است.

کد خبر: 54441
  تاریخ خبر : 1400/06/21
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/21
 علی بخشی
 161
  ثبت دیدگاه