پنجشنبه, 29 مهر 1400
مشروح خبر :: 16 درصد ظرفیت سدهای گلستان آب دارد

16 درصد ظرفیت سدهای گلستان آب دارد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: به دلیل خشکسالی، کاهش نزولات جوی و روان آب ها و نیز مصارف انجام شده، در حال حاضر که در اواخر سال آبی قرار داریم، تنها 16 درصد ظرفیت سدهای گلستان آب دارد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، جواد تیموری اظهار کرد: افزایش بی رویه دمای هوا و کاهش بارش ها و روان آب ها و مصارف ، باعث خالی شدن ۸۴ درصد ظرفیت سدهای گلستان شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان با بیان این مطلب که برخی سدهای استان ۱۰۰ درصد خالی و فاقد آب است، افزود: در قسمت سرشاخه رودخانه ها ۵۸ درصد و در رودخانه های اصلی ۸۲ درصد کاهش روان آب داشته ایم که این مساله باعث کاهش حجم آب سدها شده است.

وی در خصوص آمار آب موجود در سدهای ۱۴ گانه بزرگ مخزنی گلستان افزود: در حال حاضر که ۱۰ روز تا پایان سال آبی زمان داریم، حجم آب موجود در کل سدهای گلستان ۳۸ میلیون متر مکعب است که این میزان معادل ۱۶ درصد حجم سدهای استان است.

تیموری افزود: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته حدود56 میلیون متر مکعب ، معادل حدود 23 درصد ظرفیت سدها دارای ذخیره آب بودند.

وی افزود:امیدوار هستیم در سال آبی جدید در صورت بارشهای مناسب و تولید رواناب در رودخانه ها امکان افزایش ذخیره آب در سدهای در حال بهره برداری  و استفاده در کشتهای پاییزه استان فراهم گردد.

کد خبر: 54458
  تاریخ خبر : 1400/06/22
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/22
 روابط عمومی
 53
  ثبت دیدگاه