پنجشنبه, 29 مهر 1400
مشروح خبر :: ارزیابی و تدوین طرح ایمنی، بهداشت و محیط زیست درشرکت آب منطقه ای خراسان رضوی آغاز شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی:

ارزیابی و تدوین طرح ایمنی، بهداشت و محیط زیست درشرکت آب منطقه ای خراسان رضوی آغاز شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی از آغاز فرآیند ارزیابی و تدوین طرح ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE) در این شرکت خبرداد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، ، محمد علائی با اشاره به اهمیت ارائه خدمات به صورت ایمن و با کمترین اثرات زیست محیطی، اظهارکرد: داشتن طرحی پیشگیرانه در خصوص کاهش آسیب ها و تلفات در خدمات رسانی یک سازمان بسیار لازم و ضروری است و باید بر اهمیت رعایت الزامات ایمنی، بهداشت و محیط زیست در تمامی فعالیت ها تاکید شود.

وی با اشاره به اینکه سلامت سرمایه ارزشمندی است و توجه به سلامتی و تلاش برای حفظ آن همواره یک اولویت مهم بوده است، بیان کرد: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حفظ محیط زیست و سلامت آحاد مردم به عنوان یک حق مورد توجه قرار گرفته است و در چشم انداز، جامعه‌ای آرمانی ترسیم شده که می بایست از همه افراد از حق سلامت برخوردار باشد.

علایی با اشاره به اینکه انسان سالم، محور توسعه پایدار است و نیروی انسانی ارزشمند ترین دارائی سازمان و از حساسیت بالائی برخودار است، افزود: از این رو شناخت عوامل موثر بر سلامت همکاران، کاهش و کنترل مخاطرات محیطی و عوامل استرس زا و تامین فضای کاری سالم و ایمن از مهمترین اهداف شرکت بوده و این امر می تواند نقش مهمی در افزایش انگیزه و خلاقیت نیروی انسانی ایفا کند.

در ادامه رئیس گروه مدیریت بحران، پدافند غیر عامل وHSE شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی ادامه داد: اجرای طرح ارزیابی و تدوین طرح ایمنی، بهداشت و محیط زیست با همکاری اساتید بنام دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد درحال انجام می باشد.

زنگویی با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح تبیین تمامی فعالیت های تاثیرگذار بر ایمنی، بهداشت و محیط زیست است، گفت: اجرای طرح ارزیابی جهت پیشگیری از بروز حوادث جانی، خسارات مالی، بیماری های شغلی در تمامی کارکنان و نیز جلوگیری از ایجاد آسیب های زیست محیطی است.

وی ادامه داد: این سیستم یکپارچه مدیران را برای بهبود عملکرد سازمان، کاهش هزینه های انسانی، تجهیزاتی، اجتماعی و محیط زیستی یاری خواهد رساند

رئیس گروه مدیریت بحران، پدافند غیر عامل وHSE شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از بخش های این طرح ارزیابی ریسک های سازمان از منظر HSE می باشد و هدف از ارزیابی ریسک، شناسایی، ارزیابی و سپس حذف یا کنترل کانون های خطر طبق برنامه ی از پیش تعیین شده می باشد.

زنگوئی با بیان اینکه شناسایی و مدیریت ریسک یکی از رویکردهای پیشگیرانه است که برای تقویت و ارتقای اثربخشی سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: با همکاری و تعامل همکاران یک برنامه موفقیت آمیز مدیریت ریسک و طرح HSE برای شرکت آب منطقه ای استان خراسان رضوی ایجاد خواهد شد.

کد خبر: 54623
  تاریخ خبر : 1400/06/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/23
 کارشناس روابط عمومی
 86
  ثبت دیدگاه