پنجشنبه, 29 مهر 1400
مشروح خبر :: رفع تصرف از حریم و بستر رودخانه ابرده سفلی و علیا شهرستان طرقبه شاندیز

مدیر امور منابع آب مشهد خبرداد:

رفع تصرف از حریم و بستر رودخانه ابرده سفلی و علیا شهرستان طرقبه شاندیز

مدیر امور منابع آب مشهد گفت: با پیگیری گروه رودخانه های امور آب مشهد و همکاری نیروی انتظامی، حدود یک هزار و 100 مترمربع از حریم و بستر رودخانه ابرده سفلی و علیا شهرستان طرقبه شاندیز رفع تصرف شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، محمد برزویی با اعلام این خبر، اظهارکرد: رفع تصرف، در راستای حفاظت از اراضی ملی، دولتی و منابع طبیعی کشور، حمایت از حقوق عمومی، حفظ و صیانت از منابع آبی و نمایندگان گروه رودخانه های امور منابع آب مشهد صورت گرفت.

وی افزود: همکاران ما درحضور نیروی انتظامی و بااخذ دستور دادستانی، درپانزدهم شهریور ماه سال جاری اقدام به رفع تصرف از حریم و بستر رودخانه ابرده با مساحت حدود یک هزار و 100 مربع و جمع آوری تخت ها و تخریب سکوهای بتنی پرداختند.

مدیر امور منابع آب مشهد در ادامه خاطرنشان کرد: سه حلقه چاه غیر مجاز عمیق در اراضی سوران  شهرستان طرقبه شاندیز و اراضی دوله شهرستان مشهد پر و مسلوب المنفعه شد.

برزویی بیان کرد: در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی و برخورد با متخلفین منابع آبی، پس از طی شدن مراحل قانونی و اخذ دستور دادستانی، تعداد دوحلقه چاه غیر مجاز عمیق با عمق هایی تا 145 متر در اراضی سوران شهرستان طرقبه شاندیز و یک حلقه چاه غیر مجاز عمیق با عمق حدود 100 متر در اراضی دوله در چهاردهم شهریورماه سال جاری پر و مسلوب المنفعه شد.

وی ادامه داد: این اقدامات موجب جلوگیری از برداشت آب غیر مجاز به میزان بیش از 260 متر مکعب در سال شده است.

کد خبر: 54643
  تاریخ خبر : 1400/06/24
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/24
 کارشناس روابط عمومی
 81
  ثبت دیدگاه