پنجشنبه, 29 مهر 1400
مشروح خبر :: اعلام آمادگی امور منابع آب کلات برای توسعه صنعت گردشگری آب در خراسان رضوی

اعلام آمادگی امور منابع آب کلات برای توسعه صنعت گردشگری آب در خراسان رضوی

مدیر امور منابع آب شهرستان کلات با بیان این که شهرستان کلات به دلیل آب و هوای متنوع و شرایط جوی مناسب و همچنین تعداد سدها و وجود آب گرمهای طبیعی برای سرمایه‌گذاری و توسعه صنعت گردشگری مستعد است. گفت: منابع آبی و تعدد اماکن گردشگری آب به همراه فضای طبیعی منطقه فرصت و غنیمتی برای توسعه گردشگری آب در شهرستان کلات است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، "مصطفی فرزانه" گفت: امور آب کلات تجهیزات و امکانات رفاهی در حاشیه سدها برای بازدیدکنندگان آماده کرده است و در صورت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آمادگی داریم تا در این زمینه همکاری لازم را انجام دهیم.

وی با اشاره به این که امور آب کلات در زمینه توسعه گردشگری آب و استفاده از تجهیزات آبی از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد، خاطرنشان کرد: مسیرهای منتهی به سدهای چهچهه و قره‌تیکان آماده‌سازی و از نظر رفاهی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

"فرزانه" تاکید کرد: گردشگری ظرفیت توسعه در همه فصول را داراست گاهی رویت و چشم‌انداز زمستانی یک آبشار و یا دریاچه پوشیده از یخ همانند جذابیت‌های آن در فصل تابستان می‌تواند گروه‌هایی از طبیعت گردان را به سوی خود جلب کند.

وی در ادامه به توسعه گردشگری هوایی برای گردشگران از سد چالیدره طرقبه مشهد به کلات اشاره کرد و یادآور شد: طی برنامه‌ریزی مقرر شد که بخش خصوصی برای توسعه گردشگری هوایی و پروازی ورود کند که متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا این پروژه به حالت نیمه تعطیل درآمد و عملیاتی نشد که امیدواریم با مساعد شدن شرایط در این خصوص اقدامات لازم انجام شود.

مدیر امور منابع آب کلات تصریح کرد: توجه به ورزش و توسعه اماکن ورزشی یکی دیگر از برنامه‌های امور آب کلات است به همین منظور مذاکراتی با رییس هیات قایقرانی استان صورت گرفته است تا سدهای چهچهه و قره تیکان را برا ی برنامه‌های تفریحی و تمرین تیم‌های قایقرانی آماده‌سازی و تجهیز کنیم که در صورت تایید و نهایی شدن مذاکرات فرصتی برای جذب ورزشکاران و گردشگران فراهم می‌آورد. همچنین مسیر دوچرخه سواری از شهرستان مشهد به سمت سدهای کلات در دستور کار قرار گرفته است.

"فرزانه" با اشاره به این که گردشگری آب یک منبع حیاتی برای بسیاری از مقصدهای گردشگری است یادآور شد: گردشگری آب، راهبردی برای توسعه پایدار شهرستان کلات است.

کد خبر: 54678
  تاریخ خبر : 1400/06/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/27
 کارشناس روابط عمومی
 80
  ثبت دیدگاه