پنجشنبه, 29 مهر 1400
مشروح خبر :: سد کارده با ظرفیت ۲۶ میلیون مترمکعب، تامین کننده آب شرب مشهد

مدیر بهره برداری سدهای آب شرب مشهد خبرداد:

سد کارده با ظرفیت ۲۶ میلیون مترمکعب، تامین کننده آب شرب مشهد

مدیر بهره برداری سدهای آب شرب مشهد با اشاره به اینکه بررسی نکات ایمنی و حفاظتی از منظر پدافند غیرعامل برای سد کارده در ماه جاری انجام گرفت، گفت: سد کارده با ۲۶ میلیون مترمکعب ظرفیت به طور کامل به تامین آب شرب مشهد اختصاص دارد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، امیر سالکی با اشاره به اینکه حفاظت از زیرساخت ها و مراکز حیاتی کشور از جمله مهم ترین اقدامات در جهت بالا بردن امنیت ملی و حفظ منابع مهم است، اظهارکرد: از جمله این مراکز مهم سدها و تاسیسات وابسته به آنها می باشد.

وی افزود: این سازه ها همواره در جهت حوادث طبیعی مانند زلزله، سیلاب و ... و نیز مخاطرات غیرطبیعی مانند حملات دشمن و یا عملیات خرابکارانه بوده اند.

مدیر بهره برداری سدهای آب شرب مشهد بیان کرد: پدافند غیرعامل مجموعه اقداماتی است که با صرف امکانات و تجهیزات کمتر نسبت به دفاع عامل، از طریق کاهش یا حذف آسیب پذیری، کنترل پیامدهای تهاجم و افزایش قدرت مرمت پذیری در مقابل تهاجم غافلگیرانه دشمن و بدون استفاده سلاح و درگیری مستقیم، تهدیدات را به حداقل می رساند.

 در ادامه مسئول بهره برداری از سد کارده شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با بیان اینکه بررسی نکات ایمنی و حفاظتی از منظر پدافند غیرعامل با کمک کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ماه جاری انجام گرفت، اذعان کرد: سد کارده با ۲۶ میلیون مترمکعب ظرفیت به طور کامل به تامین آب شرب مشهد اختصاص دارد و از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.

احمد فرزاد فر گفت: در این بازدید تمام تاسیسات و ساختمان های نگهبانی و بهره برداری و انبار قطعات بازدید و نکات ایمنی و بهداشت محیطی از منظر پدافند غیرعامل بررسی شد.

کد خبر: 54794
  تاریخ خبر : 1400/06/31
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/02
 کارشناس روابط عمومی
 110
  ثبت دیدگاه