پنجشنبه, 29 مهر 1400
مشروح خبر :: مشکلات بخش آب کشاورزی شهرستان پیرانشهر هموار خواهد شد

مشکلات بخش آب کشاورزی شهرستان پیرانشهر هموار خواهد شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در جلسه بررسی پیشرفت فیزیکی شبکه های آبیاری اراضی تحت پوشش کانال جلدیان با حضور نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی و فرماندار پیرانشهر در محل فرمانداری برگزار شد از حل مشکلات بخش آب کشاورزان منطقه پیرانشهر خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،یاسر رهبر دین با اشاره به 12 هزار و 960 هکتار اراضی پایاب سد سیلوه گفت از این مقدار 4000 هکتار آن که مربوط به اراضی ثقلی شبکه کانال جلدیان پیرانشهر می شود  در سال جاری به بهره برداری رسیده و آماده کشت پاییزه است.

 وی افزود: همچنین از 8960 هکتار اراضی کشاورزی باقی مانده، 2600 هکتار آن با  6  ایستگاه پمپاژ،  تا فروردین ماه سال آینده آماده بهره برداری خواهد شد و مابقی اراضی نیز با پیگیری های انجام گرفته توسط شرکت آب منطقه ای استان، نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهر به زودی تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

در این نشست فرماندار پیرانشهر نیزخواستار تسریع در بهره برداری از ایستگاههای پمپاژ این شهرستان، تصفیه خانه آب شرب پیرانشهر و تخصیص آب به مناطق حاشیه سد سیلوه شد.

 در حاشیه این نشست حاضرین ازایستگاههای پمپاژ شبکه پایاب کانال جلدیان بازدید و مشکلات و چالشهای موجود نیز مورد بررسی قرار گرفت.

کد خبر: 54883
  تاریخ خبر : 1400/07/04
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/06
 دبیر خبر
 75
  ثبت دیدگاه