پنجشنبه, 29 مهر 1400
مشروح خبر :: تکمیل ، بازسازی و آبگیری دو بند انحراف آب کشاورزی در شهرستان آستارا

تکمیل ، بازسازی و آبگیری دو بند انحراف آب کشاورزی در شهرستان آستارا

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای گیلان از تکمیل ، بازسازی و آبگیری بند های انحرافی میکائیل و باباحسن در شهرستان آستارا خبر داد .

به گزارش شبکه خبری آب ایران، ابراهیم اصلاحی با اعلام این خبر گفت : در رودخانه ملاهادی شهرستان آستارا به دلیل سیلابی بودن رودخانه و لغزش دیواره خاکب، دیوار بتنی موجود در محل بند انحرافی میکائیل واژگون و همچنین دریچه فلزی سردهنه آن به کلی تخریب گردیده بود .

وی افزود : به جهت حفظ دیواره خاکی و ترمیم سردهنه موجود، دیوار حفاظتی بتنی احداث و خاک های ریزشی نیز برداشت شد .

اصلاحی ادامه داد : در لوندویل آستارا نیز بندانحرافی باباحسن طی سالیان گذشته به مرور دچار فرسایش شده و در سیلابهای اخیر خسارات جدی در قسمت حوضچه آرامش و پایین دست آن هم کاملا دچار تخریب و آبشستگی شده بود .

معاون طرح و توسعه آب منطقه‌ای گیلان در خصوص عملیات اجرایی انجام شده در راستای بازسازی و آبگیری بند های انحرافی میکائیل و بابا حسن گفت : در بند انحرافی میکائیل احداث دیواره حفاظتی از جنس بتن مسلح در ساحل راست رودخانه به طول 50 متر و ارتفاع 5 متر و اصلاح مقطع رودخانه از طریق برداشت قوس داخلی رودخانه و در بند انحرافی باباحسن لوندویل نیز ترمیم قسمت تخریب شده بند بتنی موجود با استفاده از سنگ لاشه غرقاب در ملات ماسه و سیمان ، اجرای پوشش بتن مسلح و احداث حوضچه بتن مسلح در ادامه بند انحرافی موجود انجام شده است.

ابراهیم اصلاحی در پایان اعلام داشت : بازسازی و آبگیری بند های انحرافی میکائیل و باباحسن شهرستان آستارا به اتمام رسید و در مدار بهره برداری قرار گرفته اند .

کد خبر: 54917
  تاریخ خبر : 1400/07/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/06
 دبیر خبر
 64
  ثبت دیدگاه