شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: تخصیص۱۶۰۰ میلیارد ریال به طرحهای آبرسانی‌ کهگیلویه و بویراحمد

تخصیص۱۶۰۰ میلیارد ریال به طرحهای آبرسانی‌ کهگیلویه و بویراحمد

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص 1600میلیارد ریال از اعتبارات ملی طرح های آبرسانی استان در قالب اسناد خزانه با سر رسید ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، امیر فخری زاده، معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای استان، گفت: در مجموع سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال امسال برای تکمیل طرح های آبی این استان از محل اعتبارات ملی پیش بینی شده است.


معلون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: این میزان اعتبار برای تکمیل ۱۰ طرح ملی از جمله آبرسانی، انتقال و تامین آب امامزاده جعفر و خان احمد، لیشتر، بهسازی و توسعه بند انحرافی نازمکان،  آبرسانی باشت، دشت مور،  آبرسانی به چهار شهر دهدشت، سوق، لنده، و چرام و، آبرسانی به شهر لیکک و سد تنگ سرخ در نظر گرفته شده است .

فخری زاده، گفت: فاز دوم انتقال تامین آب امامزاده جعفر و خان احمد در قالب سه هزارو ۱۰۰ هکتار با پیشرفت ۷۵ درصد در دست اجراست.


وی، اظهار داشت: همچنین ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی نیز هم  برای سرعت بخشی  به  روند طرح های آبی این استان در سالجاری در نظرذ گرفته شده که تاکنون ۱۳ درصد آن در  قالب اسناد خزانه با سر رسید ۱۴۰۳ تخصیص یافته است.
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، گفت: اعتبارات استانی این شرکت برای هشت طرح آبی از جمله ساماندهی رودخانه های استان، طرح انتقال آب از دشت روم تا سد شاه قاسم، طرح طرح تامین آب اراضی تنگ انگشترک و ساخت سد سرپری دهدشت در نظر گرفته شد.


فخری زاده با اشاره به اینکه ۱۰۰ میلیارد ریال از این میزان اعتبارات استانی به طرح تامین آب اراضی تنگ انگشترک اختصاص یافته، افزود: طرح تامین آب اراضی تنگ انگشترک وآبرزی هم اکنون در زمینی به مساحت یکهزار و ۱۳۰  هکتار در دست اجراست.
وی، میانگین پیشرفت فیزیکی  طرح های آبی در دست اجرا  در نقاط مختلف استان را بین پنج تا ۷۰ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: ۱۷ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح های آبی در دست اجرای  این استان نیاز است.


فخری زاده، افزود: تزریق نشدن منابع مالی به موقع، افزایش قیمت مصالح و اتصالات و تجهیزات را از  عمده مشکلات پیش روی طرح های آبی استان برشمرد.

 

کد خبر: 55205
  تاریخ خبر : 1400/07/20
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/21
 مسئول روابط عمومی
 69