یکشنبه, 14 آذر 1400
مشروح خبر :: افتتاح پل بتنی قره قاشلی – پنج پیکر بر روی زهکش اصلی اورکت حاجی در بندرترکمن

افتتاح پل بتنی قره قاشلی – پنج پیکر بر روی زهکش اصلی اورکت حاجی در بندرترکمن

با حضور نماینده مردم کردکوی ، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی ، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان ، فرماندار شهرستان ترکمن و دیگر مسئولین شهرستانی و مردم محلی ، پل بتنی قره قاشلی – پنج پیکر بر روی زهکش اصلی اورکت حاجی در بندرترکمن با اعتبار 770 میلیون تومان افتتاح شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، نماینده مردم شهرستان های کردکوی ، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به افتتاح این پل اظهار کرد: طی ماه گذشته این دومین پروژه شرکت آب منطقه ای استان در بحث افتتاح پل های مسیر زهکش های اصلی در این شهرستان است.

*همکاری مردم در اجرای پروژه های زهکشی اراضی اولویت دار ضرورت دارد*

عبدالجلال ایری اظهار کرد: جاده قره قاشلی به پنج پیکر در سنوات قبل به نتیجه نرسیده بود، که با تلاش مسئولان در این زمان به نتیجه رسید و احداث این پل نیز مزایای فراوانی برای مردم منطقه دارد. 

وی افزود: در سطح شهرستان های ترکمن و گمیشان ، پروژه های متعددی در بخش آب داریم که از جمله  مطالعات پروژه آب شیرین کن و انتقال آب دریای خزربه زمین های شمالی و اجرای لایروبی رودخانه ها.

 ایری بیان کرد: اگر در اجرای طرح زهکشی همکاری مناسبی از سوی مردم صورت نگیرد پروژه به اهداف خود در زمان مناسب نمی رسد و از قافله توسعه استان  عقب ماندگی مواجه می شود. 

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان نیز در این مراسم اظهار کرد: زهکشی اراضی کل استان 280 هزار هکتار است و از این 280 هزارهکتار، 42 هزار هکتار به عنوان اولویت اول ، توسط شرکت آب منطقه ای در حال انجام است .

 سید محسن حسینی افزود: اجرای این پروژه ها در حد فاصل بین گرگانرود و قره سو وبین خلیج گرگان و جاده آق قلا به گرگان است که این منطقه از لحاظ جمعیتی پر تراکم و از لحاظ راه های دسترسی نیز منطقه ای با راه های فراوان است که موجب می شود هزینه های آن نیز در اجرا بیشتر است. 

*اجرای 6 پل باقی مانده بر روی زهکش اورکت حاجی نیازمند پشتیبانی اعتباری است*
 
وی افزود: در مسیر اصلی زهکش اورکت حاجی 15 پل می بایست کلا برداشته و تعویض شود که تاکنون این پل به عنوان نهمین پل افتتاحی است و  6 پل باقی مانده است که درخواست ما از نماینده محترم شهرستان، برای ادامه طرح، پشتییانی اعتباری است. از طرفی نیز پل هایی که متعلق به سایر ارگان هاست نیز اعتباراتی به آن ها تخصیص داده شود. 

 فرماندار شهرستان ترکمن نیز در این جلسه اظهار کرد: برای چندمین بار در سطح شهرستان شاهد افتتاح یکی از پروژه های آب منطقه ای استان در شهرستان بندرترکمن هستیم.این پل ، پلی است که قبلا توان عبور آب را نداشت و در حال حاضر به صورت استاندارد بازسازی شد. 

*کاهش ترافیک شهر ترکمن با اجرای پل قره قاشلی*
 
سید صادق شیرنگی اظهار کرد: یکی از مهم ترین مزایای این جاده و پل این است که تردد مردمی که درروستاهای  مسیر بندر ترکمن به آق قلا زندگی می کنند را تسهیل می کند و مهم ترین اثر آن هم کاهش ترافیک شهر بندر ترکمن است. 

رئیس اداره منابع آب شهرستان ترکمن، بندرگز و کردکوی در این مراسم اظهار کرد: طرح زهکشی اراضی اولویت دار استان یک طرح گسترده است که بخشی از آن در  حوزه شهرستان بندرترکمن توسط شرکت آب منطقه ای استان در حال انجام است که برای تسریع در اجرا نیاز به همکاری مردم منطقه دارد.

 درویشی افزود: افزایش راندمان محصولات کشاورزی، کنترل سیلاب و جلوگیری از آب ماندگی اراضی از مزایای اجرای این پل در این شهرستان است.

کد خبر: 55272
  تاریخ خبر : 1400/07/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/24
 روابط عمومی
 46