شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: دو تصفیه خانه در روستاهای حاشیه کشف رود استان خراسان رضوی به زودی احداث خواهد شد

دو تصفیه خانه در روستاهای حاشیه کشف رود استان خراسان رضوی به زودی احداث خواهد شد

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: دو تصفیه خانه در منطقه ی اولنگ و سنگبر در روستاهای حاشیه کشف رود احداث و به زودی راه اندازی می شود بنابراین از اهالی روستا درخواست داریم تا با معرفی نمایندگان خود این پروسه تسریع شود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، حسین علیمیرزایی در جلسه گفتگو و هم اندیشی که با کشاورزان روستاهای حاشیه کشف رود (روستاهای قازقان، احمدآباد، چلقی، کنه بیست، میرمنگش و سنگبر) که در روستای قازقان برگزار شد، اظهارکرد: نمایندگان روستاهای حاضر در جلسه توسط نامه مکتوب شورا به این شرکت معرفی شوند.

وی با اشاره به اینکه موتورتلمبه هایی که روبروی ایستگاه پمپاژ به برداشت فاضلاب مشغول اند باید جمع آوری شوند، افزود: نمایندگان وکشاورزان، از آلودگی منطقه توسط فاضلاب‌های جاری و لزوم ارتزاق خود با کشاورزی خواستار تصفیه فاضلاب جاری در کشف رود و تقسیم عاد لانه آن  گلایه دارند که این مشکلات باید به زودی رفع شود.

علیمیرزایی با اشاره به مصوبات جلسه، ادامه داد: اراضی حریم و بستر کشف رود توسط مهندسی رودخانه ها و براساس سیلاب 25ساله تعیین شده و اگر کسی نسبت به این نقشه ها اعتراض دارد می تواند نامه نوشته تا بررسی مجدد شود.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با بیان اینکه موتورتلمبه های منطقه اولنگ باید جمع آوری شود، اظهار کرد: تمامی کسانی که در پساب سهمیه دارند و موتور تلمبه نصب کردند، قطع خواهد شد.

وی اذعان کرد: برداشت شن و مصالح از بستر کشف رود غیرقانونی است و اگر این برداشت انجام می شود بررسی و پیگیری خواهد شد.

کد خبر: 55375
  تاریخ خبر : 1400/07/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/27
 کارشناس روابط عمومی
 59