چهارشنبه, 9 آذر 1401
عناوین خبری

انسداد 13 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب رباط کریم

سرپرست امور منابع آب شهرستان رباط کریم از انسداد 13 حلقه چاه غیر مجاز به عمق 200 متر در محدوده عمکلرد این امور خبر داد.

  اخبار استانی بخش آب
  تهران
  1401/09/08

جلسه ارائه گزارش مطالعات تعیین روش کاهش تبخیر از سدهای مخزنی بزرگ استان گلستان برگزار شد

سرپرست دفتر فنی مطالعات طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: جلسه هم اندیشی و ارائه گزارش مطالعات تعیین روش کاهش تبخیر از سدهای مخزنی بزرگ استان گلستان با حضور اعضای کارگروه فنی و شرکت مشاور طرح در سالن جلسات شرکت آب منطقه ای گلستان برگزار شد.

  اخبار استانی بخش آب
  گلستان
  1401/09/08

اخذ مجوز جدید تخصیص منابع آب غیر متعارف زیر زمینی( شور و لب شور) استان گلستان

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای گلستان از اخذ مجوز جدید تخصیص منابع آب غیر متعارف زیر زمینی( شور و لب شور) استان از سوی معاونت آب و آبفای وزارت نیرو خبر داد.

  اخبار استانی بخش آب
  گلستان
  1401/09/08
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان:

افزایش 20 درصدی بارش های سال آبی جاری در گلستان/ ذخیره آبخوان های گلستان علیرغم بهبود نسبی ، همچنان کاهش دارد

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: از اول مهر ۱۴۰۱ لغایت ۳۰ آبان ۱۴۰۱ در استان گلستان بر مبنای ایستگاه‌های شرکت آب منطقه ای مقدار بارندگی تجمعی متوسط در استان ۹۴ میلیمتر بود که نسبت به آمار بلند مدت که ۸۰ میلی متر است، ۲۰ درصد افزایش نشان می دهد که ناشی از بارش‌های مناسب آبان ماه است.

  اخبار استانی بخش آب
  گلستان
  1401/09/08

انسداد 11 حلقه چاه غیر مجاز در شهرری

مدیر امور منابع آب شهرری گفت: به منظوراجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی سه روز کاری، 11 حلقه چاه غیر مجاز، پر و مسدود شد.

  اخبار استانی بخش آب
  تهران
  1401/09/08

هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی/ فعالیت سامانه بارشی در ارتفاعات استان تهران و البرز

سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان تهران در خصوص بارش باران و و همچنین بارش برف در ارتفاعات استان تهران و البرز هشدار داد.

  اخبار استانی بخش آب
  تهران
  1401/09/08
در شرکت آب منطقه ای گلستان برگزار شد؛

مراسم گرامیداشت هفته بسیج وشهدای پنج آذر ماه سال ۱۳۵۷

مراسم گرامیداشت هفته بسیج و سالگرد شهدای پنج آذر سال ۱۳۵۷ گرگان با حضور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان، حجت الاسلام لیوانی امام جمعه موقت گرگان و همکاران بسیجی در شرکت آب منطقه ای گلستان برگزار شد.

  اخبار استانی بخش آب
  گلستان
  1401/09/08

۲ واحد نیروگاه سد شهید عباسپور به شبکه سراسری متصل شد

مدیرعامل سد و نیروگاه شهید عباسپور از پایان عملیات موفقیت آمیز تعمیرات سالیانه واحدهای شماره هفت و هشت نیروگاه دوم سد شهید عباسپور و اتصال به شبکه سراسری برق کشور خبر داد.

  اخبار استانی بخش آب
  آب و برق خوزستان
  1401/09/08
در جلسه شورای فرهنگی عنوان شد؛

فرهنگ مصرف و مدیریت منابع آب در استان قم باید نهادینه شود

جلسه شورای فرهنگی آب منطقه ای قم با حضور دبیر و کارشناسان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، مدیر عامل و سایر اعضاء درسالن جلسات شرکت برگزار شد.

  اخبار استانی بخش آب
  قم
  1401/09/08

امسال ورودی آب سد مجن به 116 لیتر بر ثانیه رسید

مدیر امور منابع آب شهرستان شاهرود گفت: امسال ورودی آب سد مجن به 116 لیتر بر ثانیه رسید.

  اخبار استانی بخش آب
  سمنان
  1401/09/08
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان :

پروژه آبرسانی بلند مدت به همدان در مدار بهره برداری قرار دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان بازدید از پروژه آبرسانی بلند مدت به همدان گفت: پروژه آبرسانی بلند مدت به همدان در مدار بهره برداری قرار دارد و هم اینک به استفاده از آن، ۶۰۰ لیتر در ثانیه آب وارد شبکه آبرسانی شهر همدان می‌شود.

  اخبار استانی بخش آب
  همدان
  1401/09/07

انسداد 4 حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان دماوند / توقیف ادوات حفاری 2 حلقه چاه غیرمجاز

مدیر امور منابع آب دماوند از مسدود کردن 4 حلقه چاه غیرمجاز و توقیف ادوات حفاری 2 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

  اخبار استانی بخش آب
  تهران
  1401/09/07
استاندار همدان:

ظرفیت انتقال آب همدان به یک هزار و ۸۰۰ لیتر در ثانیه افزایش می‌یابد

استاندار همدان گفت: تصفیه خانه طرح آبرسانی به همدان تا چند ماه آینده به مرحله بهره برداری می‌رسد که در فاز نخست یک هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه و در فاز بعدی یک هزار و ۸۰۰ لیتر در ثانیه آب از طریق آن تصفیه و به شبکه آبرسانی شهر همدان متصل می‌شود.

  اخبار استانی بخش آب
  همدان
  1401/09/07
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان:

نهم آذر ماه- چهارشنبه در سامانه سامد پاسخگوی مردم استان است

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان فردا با حضور در سامانه سامد پاسخگوی سوالات و مشکلات مردم است .

  اخبار استانی بخش آب
  سمنان
  1401/09/08
با تخریب بندخاکی غیر مجاز در استان خراسان رضوی؛

خطر سیل از اراضی کشاورزی خواف رفع شد

بند خاکی غیرمجاز ر روی مسیل در ۳ کیلومتری خواف در خراسان رضوی تخریب شد.اراضی کشاورزی در پایین دست این خاکیبند غیرمجاز، از خطر سیل در امان ماند و همچنین از تصرفات احتمالی بستر رودخانه در منطقه لاج خواف در آینده جلوگیری به عمل آمد.

  اخبار استانی بخش آب
  خراسان رضوی
  1401/09/08
به مناسبت گرامی داشت هفته بسیج برگزار شد؛

نشست روشنگری در شرکت آب منطقه ای قم

پایگاه شهید چمران آب منطقه ای قم به مناسبت هفته بسیج، با حضور بسیجیان و کارکنان شرکت ششم آذر ماه نشست روشنگری برگزار نمود.

  اخبار استانی بخش آب
  قم
  1401/09/08

سی امین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان زنجان برگزار شد

سی امین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان زنجان به ریاست عبدی پور، معاونت امور عمرانی فرمانداری زنجان با حضور اعضای این شورا برگزار شد.

  اخبار استانی بخش آب
  زنجان
  1401/09/08
به مناسبت هفته بسیج؛

فرماندار رشت و فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج مرکزی رشت از مدیر منابع آب منطقه مرکزی تقدیر کردند

به مناسبت هفته بسیج، فرماندار رشت با اهدائ لوح سپاس از رضا محبوب خیرخواه مدیر منابع آب منطقه مرکزی به عنوان بسیجی نمونه و مدیر نمونه شهرستانی تقدیر شد.

  اخبار استانی بخش آب
  گیلان
  1401/09/07

مدیرمنابع آب شهرستان کاشان با خانواده شهدا به مناسبت هفته بسیج دیدار کرد

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج مدیر منابع آب شهرستان کاشان با خانواده شهیدان اسدی دیدار کرد.

  اخبار استانی بخش آب
  اصفهان
  1401/09/07
فیروز قاسم‌زاده در نهمین نشست خبری سخنگوی صنعت آب کشور :

مخازن سد‌های تهران 21 درصد کاهش آب دارد/ سد چم‌شیر کیفیت آب رودخانه زهره را بهبود می‌بخشد

میزان بارندگی از ابتدای سال آبی تا کنون به 28 میلیمتر رسیده که با اندک اختلاف، مشابه سال گذشته، کشور با 16 درصد کاهش بارندگی مواجه است. به گزارش خبرگزاری آب ایران، فیروز قاسم‌زاده سخنگوی صنعت آب ضمن بیان این مطلب در نهمین نشست خبری که با جمعی از خبرنگاران رسانه‌های مختلف کشور در سالن اجتماعات شرکت‌ مدیریت منابع آب ایران برگزار شد، اظهار داشت: تمرکز بارندگی‌های اخیر در غرب کشور، جایی که سامانه ذخیره سازی آبهای کشور مستقر هستند، موجب پر شدگی مخازن سدها در این منطقه شد. وی ادامه داد: خوشبختانه علیرغم کاهش بارندگی در مناطق دیگر، این بارش‌ها، ورودی مخازن سدهای کشور را از ابتدای سال آبی جاری به 7/2 میلیارد متر مکعب رساند که این میزان وردی در مقایسه با سال گذشته رشد پرشدگی مخازن را به 13 درصد رساند. وی با اشاره به کاهش 5 درصدی خروجی مخازن سدها نسبت به سال گذشته، توضیح داد : مخازن سدهای کشور نسبت به سال گذشته 5 درصد کاهش داشته و با 8/3 میلیارد متر مکعب آب، مخازن سدها در حال حاضر 37 درصد پر شدگی دارد که معادل 18 میلیارد آب می‌باشد و به این ترتیب از ابتدای سال آبی تا کنون در مقایسه با سال گذشته، حجم مخازن سد‌ها 2 درصد افزایش داشته‌اند. قاسم‌زاده به متغیر بودن میزان پرشدگی مخازن سدهای مختلف در کشور اشاره کرد و افزود: در صد پر شدگی سدها در پهنه کشور و در مناطق مختلف یکسان نیست و در دامنه وسیع متغیر می‌باشد. سدهای هستند که میزان پر شدگی آنها به 10 تا 11 درصد می‌رسد و نیز از سوی دیگر سد های وجود دارند که حجم پرشدگی مخازنشان به 70 تا 80 درصد نیز می‌رسد. سخنگوی صنعت آب با اشاره به کاهش 70 درصدی بارندگی در استان تهران نسبت به سال گذشته توضیح داد: استان تهران با کاهش 70 درصدی بارندگی، تداوم سال‌های خشک را تجربه می‌کند و حجم مخازن سد‌های تهران با 16 درصد پر شدگی نسبت به سال گذشته، 21 درصد با کاهش آب مواجه است. وی در خصوص هدف و اهمیت ساخت سد چم شیر توضیح داد: بر اساس ارزیابی و مطالعات کیفی مراجع مختلف علمی و زیست محیطی که بر روی سد چم‌شیر انجام شده، این سد نه فقط کیفیت آب رودخانه را پائین نمی‌آورد و خطری را متوجه محیط زیست نمی‌کند بلکه موجب بالا رفتن کیفیت آب رودخانه زهره نیز خواهد شد. رود‌خانه زهره در ماه‌های پر بارش سیلابی و در مواقع دیگر دبی پایه در جریان است با توجه به بستر رودخانه، شوری رودخانه در محل سد یک عددی است و درپائین دست یعنی در نقطه تلاقی آن با دریا، شوری آب به سه برابر می رسد. هدف از ساخت این سد ذخیره سازی سیلاب‌ها و کنترل شوری رودخانه در پائین دست با مدیریت رهاسازی آب سد است. در پایان این نشست قاسم زاده به سوالات خبرنگاران در حوزه‌های مختلف صنعت آب پاسخ داد.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/09/07
در شرکت آب منطقه ای کرمانشاه برگزار گردید؛

جلسه امکان سنجی طرح‌های آبزی پروری

جلسه امکان سنجی طرح‌های آبزی پروری در منابع آبی استان با حضور افضلی ، مدیرکل شیلات و شهلایی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه و معاونان ومدیران مربوطه برگزار گردید.

  اخبار استانی بخش آب
  کرمانشاه
  1401/09/07

غبارروبی و تجدید میثاق با آرمان های شهدا به مناسبت هفته بسیج

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت آب منطقه ای تهران از غبارروبی و تجدید میثاق با آرمان های شهدا به مناسبت هفته بسیج با حضور بسیجیان شرکت خبر داد.

  اخبار استانی بخش آب
  تهران
  1401/09/07

انسداد 6 حلقه چاه غیرمجاز توسط امور آب تهران و پردیس

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی یک هفته کاری با انسداد 6 حلقه چاه غیر مجاز از خروج 118 هزار و 800 متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی در حوزه عملکرد این امور جلوگیری شد.

  اخبار استانی بخش آب
  تهران
  1401/09/07
در راستای اجرای طرح دانش آموزی داناب؛

بازدید دانش آموزان دبیرستان جامة الزهرا بندرعباس از موزه گنجینه آب هرمزگان

دانش آموزان دبیرستان دوره اول متوسطه جامة الزهرا بندرعباس به همراه معلمین خود از موزه گنجینه آب استان که در شرکت آب منطقه ای هرمزگان قرار دارد بازدید کردند.

  اخبار استانی بخش آب
  هرمزگان
  1401/09/07
مدیرعامل آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان:

میزان ذخیره سدهای سیستان و بلوچستان ۲۴ درصد کاهش یافت

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: حجم فعلی سدهای این استان نسبت به مدت مشابه سال آبی قبل ۲۴ درصد کاهش یافته است.

  اخبار استانی بخش آب
  سیستان و بلوچستان
  1401/09/07
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیمای مرکز زنجان :

برای تامین آب پایدار،تصمیماتی خوبی اتخاذ شد

اسماعیل افشاری در حاشیه جلسه شورای حفاظت منابع آب استان در گفت و گو با خبرنگار واحد مرکزی خبر صدا و سیمای مرکز زنجان گفت:تصمیمات خوبی در جهت حفظ منابع آبی استان و تامین آب پایدار در این جلسه گرفته شد.

  اخبار استانی بخش آب
  زنجان
  1401/09/07
رئیس اداره منابع آب شهرستان های فارسان و کوهرنگ خبر داد:

انسداد یک حلقه چاه غیر مجاز

، یک حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان فارسان پر و مسلوب المنفعه شد.

  اخبار استانی بخش آب
  چهارمحال و بختیاری
  1401/09/07
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی:

احیای رودخانه کشف رود نیازمند همکاری مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و سازمان های مرتبط است

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: برای احیای رودخانه کشف رود به همه مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و سازمان های مرتبط نیاز داریم تا نقطه نظرات خود را در مورد طرح احیای رودخانه کشف رود مطرح و طرحی جامع ،کامل و مرجع برای آینده آماده و مهیا شود

  اخبار استانی بخش آب
  خراسان رضوی
  1401/09/07

حوادث اخیر مانع خدمت رسانی به مردم نمی شود/ ایران در مسیر قله پیشرفت و عزت است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان با بیان اینکه حوادث اخیر مانع خدمت رسانی به مردم نمی شود گفت: ایران در مسیر قله پیشرفت و عزت است.

  اخبار استانی بخش آب
  سمنان
  1401/09/07

برنامه بوم در مدارس خراسان رضوی با محوریت نجات آب با حضور اجرا می شود

با هدف نجات آب و آگاهی دانش آموزان به موضوعات و اهمیت آب، برنامه "بوم "در مدارس خراسان رضوی با محوریت نجات آب اجرا می شود

  اخبار استانی بخش آب
  خراسان رضوی
  1401/09/07
« 1 2 3 4 ... 5 659 » صفحه: