دوشنبه, 4 بهمن 1400
عناوین خبری
وزیر نیرو در آئین گرامیداشت روز زن خبر داد:

۱۸ درصد بانوان وزارت نیرو جزو مدیران رده عالی هستند/ ضرورت تشکیل شورا و تشکل‌های بانوان در صنعت آب و برق

وزیر نیرو با بیان اینکه بالغ بر ۱۵ درصد جمعیت وزارت نیرو را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: ۱۸ درصد کل بانوان وزارت نیرو جزو مدیران رده عالی هستند که باید در پایان دوره سیزدهم از رشد قابل توجهی برخوردار شود.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/11/04
مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده در آئین روز زن مطرح کرد:

حضور یک‌هزار و ۸۱۱ نفری زنان در مناصب مدیریتی صنعت آب و برق/ ارتقای جایگاه اجتماعی و فرصت‌های عادلانه بانوان در دستورکار وزارت نیرو

مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه زنان، از حضور یک‌هزار و ۸۱۱ نفری زنان در مناصب مدیریتی صنعت آب و برق خبر داد و گفت: چشم‌انداز وزارت نیرو اعتلای منزلت و حقوق زنان، ارتقای جایگاه اجتماعی و فرصت‌های عادلانه آنان و تقویت کارکرد خانواده با تأکید بر نقش مقدس مادری است.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/11/04

حضور وزارت نیرو در نخستین نمایشگاه بین‌المللی ایران ژئو

وزارت نیرو در نخستین نمایشگاه بین‌المللی ایران ژئو که همزمان با یکصدمین سالگرد نقشه‌برداری و داده‌برداری مکانی کشور با شعار "مهندسی ایرانی بسوی فرداها" از ٣٠ دی‌ماه آغاز شده و امروز ٣ بهمن ١۴٠٠ به کار خود پایان می‌دهد، جدیدترین دستاوردهای خود در این زمینه را به نمایش گذاشت.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/11/03
آخرین وضعیت ذخایر سدهای بزرگ کشور؛

ذخایر آب سدهای کشوربه 20.82 میلیارد متر مکعب رسید

آمار دفتر اطلاعات و داده های آب کشور نشان می دهدبا سپری شدن122 روز از سال آبی ، تا 2 بهمن ماه (سال آبی 1401-1400) میزان کل حجم آب در مخازن سدهای کشور حدود 20.82 میلیارد متر مکعب است که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته 22درصد کاهش نشان می دهد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/11/02

بازدید معاون آب و آبفای وزیر نیرو از سد قیزقلعه سی

معاونت آب و آبفای وزیر نیرو با همراهی مدیر کل رودخانه‌های مرزی و منابع مشترک شرکت مدیریت منابع آب ایران و مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی، معاون طرح و توسعه شرکت و نماینده مجری طرح از سد قیزقلعه سی بازدید نمود.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/11/01

تسریع اتمام پروژه های بخش آب استان آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با معاون آب و آبفای وزیر نیرو، خواستار تسریع اتمام پروژه های بخش آب استان شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/11/01
معاون تلفیق و تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران عنوان کرد:

تمام واحدهای برق‌آبی کشور تا پایان سال آماده ورود به مدار تولید می‌شوند

معاون تلفیق و تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: از مجموع 12 هزار و 187 مگاوات ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های برق‌آبی، تعمیرات دوره‌ای 55 درصد آنها به پایان رسیده و 45 درصد باقیمانده نیز تا پایان سال آماده بهره‌برداری می‌شوند.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/30
در جلسه امروز هیئت وزیران انجام شد؛

آیین‌نامه جلوگیری از تخریب و آلودگی غیرقابل جبران تالاب‌ها اصلاح شد/ موافقت دولت با اصلاح شرح وظایف و برنامه‌های کارگروه ملی سازگاری با کم

هیئت وزیران در راستای حفظ و احیای تالاب‌های کشور با اصلاح آیین‌نامه «جلوگیری از تخریب و آلودگی غیرقابل جبران تالاب‌ها» موافقت کرد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/29
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو در سومین هم‌اندیشی معاونان منابع انسانی دستگاه‌های اجرایی:

ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌های قانون مدیریت خدمات کشوری/ برنامه‌ریزی دولت سیزدهم برای افزایش 35 هزار مگاواتی ظرفیت برق کشور طی 4 سال آینده

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو با اشاره به پتانسیل‌های موجود در قانون، بر استفاده از همه ظرفیت‌های قانون مدیریت خدمات کشوری در دستگاه‌ها تاکید کرد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/29
مدیرکل دفتر توسعه نظام‌های فنی، بهره برداری و دیسپاچینگ برق‌آبی کشور خبر داد:

مصرف مازاد 45 درصد چاه‌های مجاز کشاورزی در کشور/ راه‌اندازی سامانه رصد میزان مصرف آب و برق چاه‌ها

مدیرکل دفتر توسعه نظام‌های فنی، بهره‌برداری و دیسپاچینگ برق‌آبی کشور گفت: بر اساس تحلیل صورت گرفته روی جامعه آماری، از چاه‌های برق‌دار کشاورزی کشور نزدیک به 45 درصد از این چاه‌ها مازاد بر مصرف سالانه مجاز پروانه، برق مصرف کردند، این درحالی است که 20 درصد از چاه‌های مذکور، مصرف برق سالانه آنها بیشتر از 70 درصد ( 1.7 برابر) نسبت به میزان مجاز ثبت شده در پروانه است.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/28

سرپرست شرکت آب منطقه ای همدان منصوب شد

معاون آب و آبفای وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، طی حکمی «محمد ضروری» را به عنوان سرپرست شرکت آب منطقه ای همدان منصوب واز خدمات منصور ستوده مدیرعامل قبلی این شرکت قدردانی کرد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/25
موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد:

پیش‌بینی بارش بیش از ۱۰۰ میلی‌متر برای 7 حوضه آبریز درجه ۳ کشور

بر اساس پیش‌بینی تازه موسسه تحقیقات آب، هفت حوضه آبریز درجه 3 کشور امروز یکشنبه بارش بیش از ۱۰۰ میلی‌متری دارند و این وضعیت تا روز سه‌شنبه با کاهش بارش همراه خواهد بود.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/26
آخرین وضعیت ذخایر سدهای بزرگ کشور

ذخایر آب سدهای کشوربه 19.63 میلیارد متر مکعب رسید

آمار دفتر اطلاعات و داده های آب کشور نشان می دهدبا سپری شدن115 روز از سال آبی ، تا 25 دی ماه (سال آبی 1401-1400) میزان کل حجم آب در مخازن سدهای کشور حدود 19.63 میلیارد متر مکعب است که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته 27درصد کاهش نشان می دهد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/26

آمادگی نیروگاه‌های برق‌آبی برای تولید ۹ هزار مگاوات برق

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از آمادگی نیروگاه‌های برق آبی برای تولید ۹ هزار مگاوات برق در ۹ ماه باقی مانده از سال آبی در صورت نرمال بودن بارش‌های زمستان خبر داد.

  اخبار ملی بخش آب
  توسعه منابع آب و نیروی ایران
  1400/10/25

تأکید معاون آب و آبفای وزیر نیرو بر آمادگی مواجهه با سیلاب های احتمالی

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در هشتادمین جلسه ستاد فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیل شرکت مدیریت منابع آب ایران، ضمن اشاره به ضرورت پیش بینی وضعیت بارش ها، به ضرورت آمادگی و مواجهه دستگاههای اجرائی به خصوص شرکتهای آب منطقه ای با سیلاب تأکیدکرد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/25
همزمان با سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان؛

وزیر نیرو وارد هرمزگان شد

وزیر نیرو همزمان با سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان، برای بازدید از آخرین وضعیت آب و برق شهرستان‌های پارسیان و بستک وارد هرمزگان شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/23
وزیر نیرو در شهرستان پارسیان:

آب دریا به شهرستان پارسیان می‌رسد/ ساماندهی رودخانه « بردول»; پارسیان تا یک‌سال آتی

وزیر نیرو با اشاره به اقدامات اولیه ساماندهی رودخانه «بردول» از تکمیل پروژه انتقال آب دریا به شهرستان پارسیان در استان هرمزگان خبر داد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/23
در ادامه سفر به استان هرمزگان؛

وزیر نیرو وارد پارسیان شد/ بازدید از پروژه آب شیرین‌کن و سد بردول

وزیر نیرو به عنوان نماینده دولت در سفر استانی رئیس جمهور به غرب هرمزگان، پس از حضور در گلزار شهدای شهرستان پارسیان ضمن ادای احترام و ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، به بررسی مسائل و مشکلات مردم شهرستان پرداخت.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/23
محرابیان در پنجمین جلسه شورای جهاد آبرسانی وزارت نیرو:

طرح آبرسانی به 7 هزار و 168 روستای محروم به‌زودی اجرا می‌شود/ امضای قرارداد‌ با گروه‌های جهادی و خیرین در دستور کار شورای جهاد آبرسانی

وزیر نیرو با اشاره به فعالیت‌های گسترده شورای جهاد آبرسانی در مدت بسیار کم، از آغاز طرح آبرسانی به 7 هزار و 168 روستا در کشور طی روزهای آتی خبر داد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/23

توانمندی های جهاد سازندگی ، مددرسان وزارت نیرو در توسعه پروژه ها

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، درپنجمین جلسه شورای جهاد آبرسانی وزارت نیرو اعلام کرد سازمان بسیج سازندگی می تواند در پیشروی طرح ها وارد کار شود.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/22
محرابیان در جلسه شورای معاونان وزارت نیرو:

فعالیت جهادگرانه و بی‌شائبه کارکنان وزارت نیرو در سیل اخیر جنوب کشور/ دولت مردمی سیزدهم همواره در مشکلات کنار هموطنان است

وزیر نیرو با اشاره به عملکرد سریع مجموعه وزارت نیرو در سیل اخیر استان‌های جنوبی کشور، اقدامات کارکنان صنعت آب و برق را در این زمینه، جهادگرانه و بی‌شائبه توصیف کرد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/21
رئیس حوضه آبریز زاینده‌رود خبر داد:

اجرای 10 پروژه کوتاه‌مدت برای حل مشکلات آبی استان‏ یزد/ عزم دولت تسریع در اجرای پروژه‌ها است

رئیس حوضه آبریز زاینده‌رود با اشاره به تاکید دولت بر تسریع اجرای پروژه‌های کوتاه‏‌مدت در استان یزد گفت: در این راستا با هدف حل مشکلات آبی استان یزد‏ 10 پروژه کوتاه مدت در حال فعالیت یا در مرحله تامین اعتبار و برگزاری مناقصه است.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/21
موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد:

پیش‌بینی بیشترین میزان بارش‌ برای حوضه‌های آبریز فلات مرکزی، خلیج‌فارس و دریای عمان

پیش‌بینی تازه موسسه تحقیقات آب خبر از وقوع بارش‌هایی در این هفته و هفته منتهی به اول بهمن‌ماه دارد که برای تعدادی از حوضه‌های آبریز اصلی و درجه‌ دو کشور ۲۰۰ میلی‌متر بارش پیش‌بینی شده و ممکن است در برخی از حوضه‌ها منجر به وقوع سیل شود.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/21

پذیرش سرباز وظیفه (امریه) در شرکت‌های تابعه وزارت نیرو

وزارت نیرو برای اعزام اردیبهشت ماه 1401 از طریق اعلام عمومی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری سرباز وظیفه (امریه) می‌پذیرد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/21
آخرین وضعیت ذخایر سدهای بزرگ کشور

ذخایر آب سدهای کشوربه 19.38 میلیارد متر مکعب رسید

آمار دفتر اطلاعات و داده های آب کشور نشان می دهدبا سپری شدن 108 روز از سال آبی ، تا 18 دی ماه ( سال آبی 1401-1400) میزان کل حجم آب در مخازن سدهای کشور حدود 19.38 میلیارد متر مکعب است که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته 28درصد کاهش نشان می دهد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/18
وزیر نیرو در ستاد بحران استان هرمزگان:

تاسیسات آب و پست‌های برق هرمزگان در مدار هستند/ دولت با تمام توان از عزیزان سیل‌زده حمایت می‌کند

وزیر نیرو و فرستاده ویژه رئیس جمهور به مناطق سیل‌زده جنوب کشور گفت: تاسیسات آب و پست‌های برق هرمزگان در مدار هستند.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/18
همزمان با سومین روز پیگیری وضعیت سیل‌زدگان در استان‌های جنوبی؛

وزیر نیرو وارد استان سیستان و بلوچستان شد/ عزیمت پیگیرانه محرابیان به شهرستان «کنارک»

وزیر نیرو و نماینده ویژه رئیس جمهور در سومین روز از حضورش در استان‌های جنوبی کشور برای بررسی مشکلات ناشی از سیل‌های اخیر، مجددا به شهرستان کنارک در جنوب استان سیستان و بلوچستان برگشت.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/18
وزیر نیرو و نماینده ویژه رئیس جمهور در سفر به هرمزگان خبر داد:

مشارکت دستگاه‌ها از نقاط مختلف کشور برای حل مشکل آب‌گرفتگی شهرستان کنارک

وزیر نیرو و نماینده ویژه رئیس جمهور با اشاره به شدت بارش‌ها در استان‌های جنوبی کشور، از هماهنگی، انجام اقدامات ابتدایی و امدادرسانی‌های اولیه در میناب هرمزگان خبر داد و گفت: باید هر چه سریع‌تر مشکلات موجود ارزیابی شده و شرایط را برای برطرف کردن خسارات فراهم کنیم.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/18
وزیر نیرو و نماینده ویژه رئیس جمهور در بدو ورود مجدد به «کنارک»

تخلیه بخش قابل توجهی از آب ناشی از سیل در شهرستان «کنارک» تا اتمام مشکلات در کنار مردم هستیم

وزیر نیرو و نماینده ویژه رئیس جمهور با تشریح اقدامات انجام شده در مناطق سیل‌زده، از انتقال بخش قابل توجهی از آب ناشی از سیل به بیرون از شهرستان کنارک خبر داد.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/18
درگردهمایی رابطین و نمایندگان هسته گزینش اعلام شد:

تاکید بر معیارهای درست در انتخاب و گزینش بخش آب کشور

برنامه گردهمائی رابطین و نمایندگان هسته گزینش در شرکتهای آب منطقه ای با حضور معاون محترم وزیر در آب و آبفا و مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و جمعی از مدیران و نمایندگان هسته گزینش در شرکتهای آب منطقه ای برگزار گردید.

  اخبار ملی بخش آب
  1400/10/15
« 1 2 3 4 ... 5 39 » صفحه: