دوشنبه, 4 بهمن 1400
عناوین خبری

تشکیل جلسه کمیسیون فنی مشترک فنی ایران و آذربایجان ‌درخصوص ادامه ساخت و بهره برداری از سدهای خداآفرین و قیزقلعه سی

جلسه کمیسیون فنی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به میزبانی ایران در خصوص ادامه ساخت و بهره برداری سد های خداآفرین و قیزقلعه سی تشکیل شد.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1400/11/01
در گفتگوی برخط ;«محرابیان;« و »;شهبازاف »تاکید شد:

توسعه همکاری‌های ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه آب و برق

وزرای نیرو و انرژی ایران و جمهوری آذربایجان، در گفت و گوی برخط درباره توسعه بیش از پیش همکاری‌ها در بخش آب و برق رایزنی کردند.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1400/09/24

نایب رییس جدید کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی

«علیرضا سلامت» نماینده جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان نایب رییس جدید کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی انتخاب شد.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1400/09/27

تاکید بر توسعه همکاری‌ها در زمینه صدور خدمات فنی، مهندسی و افزایش مبادلات اقتصادی دو کشور

وزیر نیرو برای بررسی روند پیشرفت‌ سندهای امضا شده همکاری‌های دوجانبه با وزیر امورخارجه تاجیکستان دیدار و دو طرف در زمینه افزایش مبادلات اقتصادی بر اساس تاکید رؤسای جمهور دو کشور به گفت‌وگو پرداختند.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1400/08/06

وبینارعلمی تجارب سازگاری با کم آبی در کالیفرنیای جنوبی برگزار شد

اولین وبینارعلمی سازگاری با کم آبی و استفاده از تجارب جهانی جهت اجرای موفق برنامه ملی سازگاری با کم آبی با حضورمجازی "علاءالدین شیخ" پژوهشگر ارشد سازمان آب شهر Anaheim کالیفرنیا و همکاری مدیریت تحقیقات شرکت برگزار شد.

  اخبار بین المللی بخش آب
  یزد
  1400/08/01
مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو در اختتامیه جشنواره منطقه‌ای فیلم‌های 100 ثانیه‌ای آب و انرژی؛

فیلم کوتاه فرصت مغتنمی برای تغییر مطلوب روش‌های بهینه مصرف آب و انرژی است/ انتخاب آثار برتر از میان فیلم‌سازان ایران و افغانستان

مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو گفت: فیلم کوتاه فرصت مغتنمی برای یادآوری، آموزش و فرهنگ‌سازی و تغییر مطلوب سبک زندگی و به‌ویژه روش‌های بهینه مصرف آب و انرژی است.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1400/03/24

اعتراض معاون آب و آبفای وزیر نیرو در جلسه مشترک کمیساران آب هیرمند در مورد حق‌آبه ایران

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در جلسه مشترک کمیساران آب هیرمند در خصوص عدم دریافت حق‌آبه ایران در سال‌جاری اعتراض کرد.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1400/03/18
وزیر انرژی جمهوری آذربایجان در آئین بزرگداشت پنجاهمین سالگرد بهره‌برداری سد ارس:

مخازن آبی سدهای ارس و میل و مغان نشانگر تاریخ توسعه دوستی پایدار است

وزیر انرژی جمهوری آذربایجان با اشاره به وجود مرزهای امن مشترک بین کشورش با جمهوری اسلامی ایران، گفت: مخازن آبی و پتانسیل‌های سرشار سدهای ارس و میل و مغان تنها یک منبع انرژی نیست بلکه نشانگر یک تاریخ توسعه دوستی پایدار است.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1400/03/10
همزمان با نهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

وزیر نیرو فردا به آذربایجان‌شرقی سفر می‌کند/ آبگیری سدهای قیزقلعه‌سی و گردیان/ برگزاری جشن پنجاهمین سال بهره‌برداری مشترک از سد ارس

وزیر نیرو فردا دو‌شنبه در نهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به‌منظور افتتاح سه پروژه آبی و شرکت در جشن پنجاهمین سال بهره‌برداری مشترک از سد ارس راهی استان آذربایجان‌شرقی خواهد شد.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1400/03/09
با حضور وزیر نیرو و نمایندگان ۱۸ کشور و ۹ سازمان بین‌المللی؛

دوازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری آغاز به کار کرد

دوازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری (تحت پوشش یونسکو) ظهر امروز پنجم خردادماه به ریاست وزیر نیروی ایران و با حضور مقام‌های عالی‌رتبه ۱۸ کشور و ۹ سازمان بین‌المللی به صورت ویدئوکنفرانس آغاز به کار کرد.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1400/03/05

دعوت سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران برای شرکت در جشنواره فیلم‌های 100 ثانیه‌ای آب و انرژی

سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران با دعوت از فعالان بخش آب برای حضور در جشنواره منطقه‌ای فیلم‌های 100 ثانیه‌ای آب و انرژی گفت: این جشنواره در جهت دستیابی به اهداف توسعه پایدار برای دسترسی همگانی به آب و انرژی و کاملاً منطبق با استراتژی برنامه بین‌الدولی آبشناسی یونسکو (IHP) است.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1400/02/05
مهندس حسن فرازجو ، سرپرست دفتر فنی مطالعات طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان به مناسبت نزدیک شدن روز جهانی خاک ، بیان کرد :

توجه به علوم خاک در مطالعات فنی طرح های توسعه منابع آب

اتحادیه جهانی علوم خاک (IUSS) و سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد ( FAO ) ، روز 5 دسامبر 2020 معادل با 15 آذر ماه 1399 را به عنوان روز جهانی خاک معرفی نموده اند.

  اخبار بین المللی بخش آب
  گلستان
  1399/09/11

برگزاری جلسه با نمایندگان جدید جایکا

روز دوشنبه مورخ 99/08/12، جلسه ای با حضور آقای تارو آزوما که اخیراً به جای آقای کوبایاشی به عنوان رئیس جدید دفتر جایکا در ایران منصوب شدند و آقای آسانو مسئول پروژه های مرتبط با آب آن آژانس و نمایندگان امور بین الملل و دفتر مدیریت به هم پیوسته منابع آب حوضه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه برگزار شد.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1399/08/17

جلسه ویژه ارتقاء همکاری های بین ایران و آلمان برگزار شد

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، جلسه ای با حضور مهندس محمد علی فرحناکیان، مشاور وزیر نیرو در امور بین الملل، مهندس محمدحاج رسولیها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و مهندس حمید رضا کشفی، معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در خصوص بررسی راهکارهای پویاسازی پروژه­ های ­ معرفی شده به وزارت آموزش و تحقیقات آلمان (BMBF) و وزارت محیط ­زیست کشور(BMU) آلمان برگزار شد.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1399/05/19
بر اساس مفاد چهل و هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک دائمی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان صورت گرفت؛

بازدید معاونین حفاظت و بهره برداری بخش آب اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی و مسئولین منابع آب جمهوری آذربایجان از وضعیت ذخیره سد ارس

بر اساس مفاد چهل و هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک دائمی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان که خرداد ماه سالجاری برگزار شده بود و به منظور بهره برداری مشترک از منابع آب و انرژی رودخانه مشترک مرزی ارس، معاونین حفاظت و بهره برداری شرکت های آب منطقه ای اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و مسئولین منابع آب جمهوری آذربایجان از وضعیت ذخیره سد ارس بازدید کردند.

  اخبار بین المللی بخش آب
  اردبیل
  1398/12/10

مشترکات زیاد دولت افغانستان و ایران در تمام زمینه ها بویژه در بخش مدیریت آب های مرزی باید جلوی زیاد خواهی دشمنان را بگیرد

محمد علایی در دیدار با سلطان محمود محمودی مشاور ارشد وزارت انژی و آب افغانستان اشتراکات فرهنگی و قومیتی را یکی از اصلی ترین عوامل اتحاد دو کشور همسایه دانست . وی ضمن خوشامد گویی به هیأت افغانی ؛ فرهنگ، دین و تاریخ مشترک و آب و هوای همانند را یکی از بستر های مناسب برای حل مسایل روز دانست که همین امر باعث شده بود نیاکانمان در تاریخ کهن دو کشور با کمک هم مسابل روز شان را حل کرده اند ،که ماهم باید فرزندا ن زمان خودمان باشیم که ب کمک هم و با درک و هم و زبان مشترک مسایل روزمان را به نفع مردم دو کشور حل کنیم .

  اخبار بین المللی بخش آب
  خراسان رضوی
  1398/11/14
رئیس کمیته منطقه ای آبیاری و زهکشی خوزستان، خبر داد؛

بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی آبیاری و زهکشی برگزار می شود

رئیس کمیته منطقه ای آبیاری و زهکشی خوزستان، از برگزاری بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی آبیاری و زهکشی و هفتاد و یکمین اجلاس سالانه هیئت اجرایی، از 31 شهریورماه تا 6 مهرماه 1399، در سیدنی استرالیا خبر داد.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1398/10/17

برگزاری نشست کمیته مشترک راهبردی آب ایران و آلمان

اولین نشست کمیته مشترک راهبردی آب ایران و آلمان با حضور نمایندگان ارشد وزارت محیط زیست، حفاظت از طبیعت و ایمنی هسته ای(BMU)، آژانس توسعه همکاری¬های بین¬المللی آلمان(GIZ)، وزارت نیرو و شرکت های مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران و مهندسی آب و فاضلاب کشور، روز سه شنبه 10/2/98 در ستاد وزارت نیرو برگزار شد.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1398/02/16

بازدید کارشناسان جایکا از ایستگا‌ه‌های هیدرومتری و سدهای حوضه‌ آبریز دریاچه‌ ارومیه

دبیر کمیته احیای دریاچه‌ ارومیه شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی از بازدید کارشناسان مشاور جایکا از چندین ایستگاه هیدرومتری و سدهای حوضه‌ آبریز دریاچه‌ ارومیه خبر داد.

  اخبار بین المللی بخش آب
  آذربایجان شرقی
  1398/02/16

همکاری اتحادیه اروپا و وزارت نیرو در حوزه مدیریت منابع آب ایران

به دنبال برگزاری موفقیت آمیز کارگاه تخصصی مدیریت بهم پیوسته منابع آب در تیر ماه سال 1397 در محل شرکت مدیریت منابع آب ایران و در راستای استفاده از بسته حمایتی 4 میلیون یورویی کمیسیون اتحادیه اروپا در بخش آب و محیط زیست، نشست مشترک نمایندگان بخش آب و محیط زیست اتحادیه اروپا با مسئولان حوزه آب و فاضلاب وزارت نیرو و شرکتهای مادر تخصصی در روز سه شنبه مورخ 26/1/98 با حضور دکتر فرهاد یزدان دوست مشاور وزیر نیرو در امور بین الملل در وزارت نیرو برگزار شد.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1398/01/27

دوره های تابستانی انجمن بین المللی علوم هیدرولوژیکی برگزار می شود

موسسه IASH دو دوره کلاس تابستانی به شرح زیر برگزار می نماید: دوره پیش بینی رواناب در حوضه­ های آبریز اندازه گیری نشده و بدون آمار (PUB) در اتریش از تاریخ 5-1 جولای 2019 (10-14 تیر 1398) برگزار خواهد شد. هدف از برگزاری این دوره فراگیری روش ­هایی برای برآورد مشخصات رواناب در غیاب ارقام و مشاهدات محلی رواناب می ­باشد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره به سایت زیر مراجعه فرمایند.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1398/01/19

بازدید مدیران ارشد دپارتمان صنعت آب و سد سازی کشور عمان از سد میجران رامسر

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران تعدادی از مدیران ارشد دپارتمان صنعت آب و سد سازی کشور عمان از سد میجران رامسر بازدید نمودند.

  اخبار بین المللی بخش آب
  مازندران
  1397/12/21

انعقاد تفاهم نامه همکاری موزه ملی آب چین و موزه آب یزد

تفاهم نامه همکاری های مشترک میان موزه ملی آب چین و موزه آب یزد در شهر هانگژوی چین و در محل موزه ملی آب به امضای نماینده شرکت آب منطقه ای یزد و مسئول این موزه رسید.

  اخبار بین المللی بخش آب
  یزد
  1397/11/03

رئیس مرکز امور اجتماعی آب و انرژی وزارت نیرو:مساله آب حل نمی شود، تعدیل و رفع می شود

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی؛ دکتر محمد فاضلی در نشست تخصصی سازگاری با کم آبی و الزامات اجتماعی آن که در محل دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد عنوان کرد: باید بدانیم ملزومات رفع معضلات آب و ناسازگاری های آب در شرب و بهداشت چیست.

  اخبار بین المللی بخش آب
  خراسان رضوی
  1397/09/20

دبیرکارگروه ملی سازگاری با کم آبی:در سال ۲۰۵۰، ایران با کم آبی مزمن مواجه می شود

دبیرکارگروه ملی سازگاری با کم آبی گفت: در سال ۲۰۵۰، ایران با جمعیتی حدود ۱۱۷ میلیون نفر و سرانه منابع آب تجدیدپذیر کمتر از ۱۰۰۰ مترمکعب با کم آبی مزمن مواجه خواهد شد.

  اخبار بین المللی بخش آب
  خراسان رضوی
  1397/09/20
مدیر عامل جمعیت ناجیان آب استان خراسان رضوی گفت:

دولت می‌تواند بخشی از کار را به دست مردم بسپارد تا در راستای بهبود این مساله گام بردارند

مهدی جمشیدی در نشست تخصصی بازچرخانی پساب‌های شهری و صنعتی در همایش جشنواره ملی فناوری‌های آب اظهار کرد: تغییر سیاست ‌در این حوزه باید اتفاق بیافتد. درست است که فاضلاب یک منبع آلوده‌کننده است اما می‌تواند به عنوان یک منبع آب پایدار محسوب شود.

  اخبار بین المللی بخش آب
  خراسان رضوی
  1397/09/19
مدیرعامل شرکت آب منطقه خراسان رضوی:

مدیریت صحیح پساب از الزامات برون رفت خشکسالی است

مدیرعامل شرکت آب منطقه خراسان رضوی در نشست بازچرخانی پساب های شهری و صنعتی گفت: 80 درصد از میزان آب مصرفی تبدیل به فاضلاب می‌شود؛ این مساله به عنوان یک فرصت به شمار می‌رود. از طرفی می‌توان با تصفیه درست این حجم از فاضلاب، مساله آب را مدیریت کرد؛ مدیریت صحیح پساب از الزامات برون رفت خشکسالی است.

  اخبار بین المللی بخش آب
  خراسان رضوی
  1397/09/19
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی خراسان رضوی:

باز چرخانی آب از عوامل موثر نجات آب است

سرپرست معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: یکی از مشکلاتی که با آن روبه رو هستیم دیدگاه جامعه نسبت به محیط زیست و طبیعت است. زمانی به عقیده کارشناسان رابطه انسان و طبیعت مهربان بوده اما امروزه ما بر طبیعت غالب شده ایم و طبیعت در خدمت تمامی اهداف ما بوده است و باز چرخانی آب از عوامل موثر نجات آب می باشد.

  اخبار بین المللی بخش آب
  خراسان رضوی
  1397/09/19

بررسی راه‌های مدیریت بحران آب در خراسان رضوی با حضور کارشناسان 15 کشور جهان

کارشناسان داخلی و خارجی از 15 کشورآسیایی، اروپایی و آفریقایی با حضور در هشتمین نشست آسیاییG-WADI و دومین نشست بین المللی IDI راه‌های برون‌رفت و مدیریت بحران آب در خراسان رضوی و شرق کشور را بررسی کردند.

  اخبار بین المللی بخش آب
  1397/09/19
نماینده دفتر منطقه ای یونسکو در تهران در نشست G_WADI گفت:

نماینده دفتر منطقه ای یونسکو در تهران در نشست G_WADI :نرخ تقاضای آب در جهان رو به افزایش است

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای خراسان رضوی؛الکساندر لایشت در افتتاحیه هشتمین نشست آسیایی شبکه جهانی آب و اطلاعات توسعه ای برای مناطق خشک(G_WADI) و دومین نشست ملی فنا وری های آب که در محل دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد؛ ضمن تشکر از وزارت نیرو در جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون ملی یونسکو در ایران برای حمایت و همکاری های پیوسته بین ایران و یونسکو در زمینه های گوناگون مدیریت منابع طبیعی گفت: ما در این همایش از دانش کارشناسانی بهره مند خواهیم شد که تحت دو ابتکار شاخص برنامه جهانی آبشناسی یونسکو گرد هم آمده اند.

  اخبار بین المللی بخش آب
  خراسان رضوی
  1397/09/19
1 2 صفحه: