دوشنبه, 26 مهر 1400
مشروح خبر :: ضرورت همدلی دستگاههای دولتی و نظارتی برای رفع چالشهای آب استان

استاندار خراسان شمالی تاکید کرد:

ضرورت همدلی دستگاههای دولتی و نظارتی برای رفع چالشهای آب استان

استاندار خراسان شمالی با تاکید بر تسریع در برنامه های عملیاتی مدیریت آب استان، گفت: برنامه های عملیاتی در حوزه آب را باید به شدت سرعت دهیم و روزمرگی را به برنامه محوری تغییر دهیم.

به گزارش مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در نشست شورای حفاظت از منابع استان، خواستار همدلی و همفکری دستگاه های دولتی و نظارتی برای رفع چالشهای منابع آب استان شد.

او تأکید کرد: با تلاش می توانیم معرف استان پایه در خصوص توقیف چاه های غیر مجاز باشیم و برآنیم که انسداد چاه های غیر مجاز در بازه زمانی سه سال پیش رو ، به میزان رضایت برسد.

وی تصریح کرد: موضوع سازگاری با کم آبی را باید بین ائمه جماعت و روحانیون ترویج دهیم تا آنها با  فرهنگ سازی همه جانبه بین عموم مردم، مروجان سازگاری با کم آبی باشند.

وی گفت: در خصوص صنایع پر مصرف آب،  دیگر مجوزآب صادر نشود و فقط برای آن دسته از صنایعی که دلایل اشتغال و مزایای خاصی دارند موافقت شود.

او با اشاره به اینکه جلسات شورای حفاظت از منابع استان برای از بین بردن موانع و مشکلات برگزار می شود گفت: انتظار می رود با توجه به مشکلات کم آبی، تمامی مدیران برای سازگاری با کم آبی همفکری داشته باشند.

وی تصریح کرد: با حضور و حمایت صدا و سیمای استان در بخش آب و پوشش برنامه های تلویزیونی و رادیویی با عنوان کم آبی، انسداد چاه های غیرمجاز، برنامه های پساب صنعت و .. می توان اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نمود.

مهندس سید ابراهیم علوی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی نیز در این نشست گفت: صنایع این استان متأسفانه از ابتدای تأسیس به لحاظ مصارف آب از چینش منطقه ای درستی برخوردار نبوده و انتظار می رود در صدور مجوزهای جدید صنعتی، این موضوع مد نظر قرار گیرد.

وی افزود: برای انسداد چاه های غیر مجاز استان در نظر است که در سال 1397 تعداد 543 حلقه چاه ، در سال 1398 تعداد 1139 حلقه چاه و در سال 1399 تعداد 1161 حلقه چاه با اولویت بندی مشخص در شهرستان ها مسدود شود.

حجت‌الاسلام اسدالله جعفری رییس کل دادگستری استان نیز در این نشست با اشاره به اینکه موضوع کم آبی چند سالی است که زنگ خطر را به صدا درآورده، گفت: قوای سه گانه، مسئولین و همکاران وزارت نیرو با تصمیمات و برخوردهای ضرب العجل را اتخاذ کنند.

وی تصریح کرد: مهم ترین تصمیمات باید برای اصلاح الگوی مصرف باشد و با توجه به شفاف بودن قانون توزیع عادلانه آب با متخلفین با جدیت برخورد می شود و دستگاههای نظارتی به درستی کارشان را انجام دهند.

کد خبر: 28278
  تاریخ خبر : 1397/02/24
 مدیر روابط عمومی
 182
  ثبت دیدگاه