دوشنبه, 26 مهر 1400
مشروح خبر :: بارش های بهاری نتوانسته استان را از بحران آب خارج کند

معاون شرکت آب منطقه ای سمنان اعلام کرد:

بارش های بهاری نتوانسته استان را از بحران آب خارج کند

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سمنان گفت: بارش های بهاری که در فروردین و اردیبهشت امسال انجام شد، هنوز نتوانسته است وضعیت منابع آبی استان سمنان را از بحران جدی خارج کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای سمنان،محمدرضا خاموشی در نخستین نشست کارگروه آموزش، فرهنگ و اطلاع رسانی طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی استان که با حضور قائم مقام و مدیران تولید و تهیه کنندگان صدا و سیمای مرکز سمنان برگزار شد، گفت: با بارندگی های خوبی که در ایام ابتدایی سالجاری در استان سمنان اتفاق افتاد، تا حدودی وضعیت آبی استان بهبود پیدا کرده است که اگر این بارندگی ها اتفاق نمی افتاد بدون شک، استان سمنان یکی از خشکترین استان های بحرانی در خشکسالی و کمبود آب بود، هر چند که هنوز استان سمنان در تنش آبی شدید قرار دارد.

وی اضافه کرد: بارش های اخیر هنوز نتوانسته است استان سمنان را از بحران آب خارج کند، وضعیت منابع آب زیرزمینی تنها می تواند با بارش های برف در زمستان و عدم برداشت بیش از حد توسط چاههای فعال بهبود پیدا کند.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سمنان افزود: تنها راه برون رفت از خشکسالی و نجات دهنده منابع آب زیرزمینی در استان سمنان، مدیریت مصرف خصوصاً مدیریت مصرف در بخش کشاورزی است، همکاری صدا و سیما و سایر رسانه ها و مطبوعات در این حوزه بسیار ضروری و تأثیرگذار است، باید فرهنگ جامعه در زمینه مصرف آب اصلاح شود و صدا و سیما و رسانه ها نقش بسیار مهمی دارند.

خاموشی ادامه داد: کارگروه فرهنگ و اطلاع رسانی در راستای حفاظت و صیانت از منابع آب زیرزمینی در استان سمنان و در جهت طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آبی در استان سمنان تشکیل شده است و هدف اصلی که ما دنبال آن هستیم، بحث اطلاع رسانی، فرهنگ سازی، آگاهی رسانی و ارتقاء دانش و اطلاعات مردم و افراد جامعه در موضوع کمبود آب، بحران آب و خشکسالی است.

وی اظهار داشت: بحث مدیریت مصرف آب، اصلاح رفتار، مصرف بهینه آب، تغییر الگوی کشت و اصلاح شیوه های نوین آبیاری از جمله مباحثی است که ما در طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب و خصوصاً کارگروه فرهنگ و اطلاع رسانی دنبال می کنیم و از صدا و سیما و رسانه ها میخواهیم که ما را در این کار بزرگ همراهی و کمک نماید.

کد خبر: 28294
  تاریخ خبر : 1397/02/24
 اخبار و روابط عمومی
 214
  ثبت دیدگاه