دوشنبه, 26 مهر 1400
مشروح خبر :: از طرح احداث خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین بازدید شد

با حضور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران؛

از طرح احداث خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین بازدید شد

مجری طرح احداث خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین گفت: با حضور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران از طرح مذکور بازدید به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علی حسین معیدی نیا" با بیان این مطلب اظهار کرد: معاونت طرح و توسعه شرکت، مدیر امور منابع آب شهرستان پاکدشت، عوامل مشاور و سرمایه گذار طرح از بخش های مختلف اجرایی احداث خط انتقال و کارخانه تولید لوله و اتصالات  بازدید به عمل آوردند.

وی ادامه داد: در این بازدید تجهیزات مربوط به جوش داخلی و خارجی لوله ها، تجهیزات انجام تست فشار داخلی لوله ها به روش پنوماتیک و هیدرواستاتیک، تجهیزات برش لبه های لوله ، تجهیزات تولید لوله و اتصالات و نیز آزمایشگاه کارخانه، نحوه انجام آزمایشات بر روی مواد اولیه و لوله ها و اتصالات تولیدی از جانب سرمایه گذار به طور کامل تشریح شد.

 وی با بیان اینکه برخی از تجهیزات فوق،نظیر جوش داخلی لوله ها برای نخستین بار در خاورمیانه و توسط عوامل سرمایه گذار طراحی و ساخته شده، تصریح کرد:برای اجرای این  پروژه نیز کارخانه ای احداث گردیده که بیش از 80 نیروی متخصص کشور در آن به کار گرفته شده اند.

معیدی نیا در پایان خاطر نشان کرد: این طرح به روش سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در دست انجام بوده و از طریق احداث یک خط لوله به طول 36 کیلومتر و با قطر 3 متر سالانه 280 میلیون متر مکعب از پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت های ورامین، پاکدشت و شهرری منتقل می شود.

کد خبر: 28347
  تاریخ خبر : 1397/02/26
 الهامی منش
 202
  ثبت دیدگاه