شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: جلوگیری از برداشت حدود533 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در ورامین

جلوگیری از برداشت حدود533 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در ورامین

سرپرست امور منابع آب ورامین گفت: با تلاش مأمورین واحد بازرسی و نظارت از برداشت حدود 533 هزار متر مکعب آب از منابع آب زیرزمینی این امور جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داوودی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش مأمورین واحد بازرسی و نظارت این امور و همکاری واحد حقوقی طی هفته گذشته  6 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 88 متر و آب دهی 10 لیتر بر ثانیه در اراضی ورامین پر و مسلوب المنفعه شد.

وی افزود: با این اقدام از برداشت غیرمجاز سالانه 532 هزار و 800 متر مکعب آب از آبخوان های منطقه جلوگیری به عمل آمده و این میزان آب در سفره های آب زیرزمینی ذخیره می شود.

داوودی در ادامه گفت: طبق گزارش واحد آبهای سطحی این امور هنگام بازدید از منطقه شهرستان پیشوا مشخص گردید یک شرکت اقدام به حفاری جهت عبور خطوط لوله انتقال فاضلاب در داخل بستر و حریم نهر طبیعی طغان – خاوه واقع در شهر پیشوا نموده که با قید فوریت، دستور قضایی توسط واحد آب های سطحی و حقوقی این امور از مراجع ذیصلاح اخذ و در حضور مأموران نیروی انتظامی، عملیات حفاری تا اطلاع ثانوی متوقف و دو دستگاه بالابر شرکت مذکور توقیف و به پارکینگ این امور منتقل گردید.

سرپرست منابع آب ورامین تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب،کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

داوودی در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب ورامین بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

کد خبر: 29258
  تاریخ خبر : 1397/04/19
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/04/19
 الهامی منش
 311