یکشنبه, 9 بهمن 1401
مشروح خبر :: برگزاری دومین همایش مدیریت آب در ماهان

به همت امور منابع آب کرمان انجام شد

برگزاری دومین همایش مدیریت آب در ماهان

دومین همایش مدیریت آب با رویکرد مصرف بهینه آب در بخش‌های مختلف به همت امور منابع آب کرمان، در ماهان از توابع کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمان، دومین همایش مدیریت آب با رویکرد صرفه‌جویی و مصرف بهینه، 12 تیر سال جاری در بخش ماهان به میزبانی بخشداری ماهان و جهاد کشاورزی شهرستان و امور منابع آب برگزار شد.

در این جلسه آقایان ایزدی بخشدار ماهان، حجت‌الاسلام محمد زاده امام‌جمعه ماهان، مهندس مسعودی مدیر جهاد کشاورزی و مهندس سلاجقه مدیر امور منابع آب کرمان به‌عنوان سخنرانان جلسه به ایراد سخن پرداختند.

آقای ایزدی بخشدار ماهان ضمن تقدیر و تشکر از حضور کشاورزان و فعالان حوزه آب در این همایش بیان کرد: امروز وضعیت آب کشور بحرانی است و استان کرمان از کانون‌های این حالت با وضعیت قرمز در کشور می‌باشد.

وی افزود: بخش ماهان نیز از این امر مستثنی نیست و مشکل کم‌آبی ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای این بخش در حوزه کشاورزی و شرب گردد لذا بر آن شدیم تا با برگزاری این همایش ضمن بررسی راه‌کارهای پیشگیرانه نسبت به استفاده از بهره‌وری آب و مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف به بحث و نتیجه‌گیری لازم برسیم.

در ادامه مهندس مسعودی در خصوص راه‌های صرفه‌جویی در بخش کشاورزی و اقداماتی که توسط اداره مربوطه در دست اقدام می‌باشد به بیان نظرات خود پرداختند.

حجت الاسلام محمد زاده امام‌جمعه نیز بابیان آیاتی از قران مجید و ذکر روایاتی از ائمه معصومین بر لزوم صرفه‌جویی تأکید داشتند. در پایان مهندس سلاجقه گزارشی از وضعیت منابع آبی بخش ماهان جهت اطلاع حاضرین بیان نمود.

وی همچنین اشاره‌ای به وضعیت بارندگی‌ها در سال آبی در بخش ماهان داشت که نسبت به مشابه سال قبل این بارندگی‌ها حدود 47 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

در پایان این گردهمایی پرسش هایی مطرح که توسط مسئولین حاضر در جلسه پاسخ داده شد.

 

 

کد خبر: 29277
  تاریخ خبر : 1397/04/20
 کارشناس روابط عمومی
 374