جمعه, 30 مهر 1400
مشروح خبر :: جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بوکان برگزار شد

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بوکان برگزار شد

پنجمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بوکان با حضور معاون عمرانی فرماندار بوکان، مدیر منابع آب این شهرستان و اعضای شورا در سالن جلسات فرمانداری بوکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی، در ابتدای این نشست مهندس خیری مدیر امور منابع آب بوکان، ضمن بررسی مصوبات جلسه قبل گزارشی در خصوص پروژه تعادل بخشی و بیلان منفی آب زیرزمینی دشت بوکان در سالهای اخیر ارائه از و به بحران منابع آب سطح کشور و به تبع آن سطح شهرستان اشاره نمودند و خواستار همکاری و تعامل مقامات محترم قضایی و انتظامی جهت برخورد با چاههای غیر مجاز و حفاران غیر مجاز و سایر تخلفات بخش منابع آب شد.

وی همچنین در خصوص اصلاح پروانه های چاهها و همچنین بیلان منفی دشت بوکان و حاجی آباد که با کسری مخزن روبرو هستند و در سال جاری به عنوان دشت ممنوعه اعلام گردیده است توضیحاتی ارائه نمود و نسبت به ارائه گزارش عملکرد امور منابع آب در 3 بخش آب سطحی و زیرزمینی و رودخانه و سواحل از ابتدای سال جاری پرداختند.

مهندس خیری پیشنهاداتی در خصوص دو منظوره نمودن چاه های کشاورزی بر اساس قانون توزیع عادلانه آب جهت پاسخگویی به بخشی از درخواست های طرح های صنعت و خدمات با توجه به نبود تخصیص بخش صنعت ارائه نمود.

درادامه مهندس خسروپور معاون عمرانی فرمانداری و رئیس جلسه ضمن مهم برشمردن موضوع آب به عنوان یکی از چالشی ترین مباحث اساسی سطح شهرستان و تاکید بر لزوم مدیریت آن، مشکلات در بخش تخصیص آب بخش صنعت را بسیار مهم برشمرد و گفت: هر طرح اشتغالزایی و صدور مجوز آن در سطح شهرستان مستلزم تأمین آب آن می باشد که با توجه به عدم وجود آن در سال های اخیر بخش صنعت و اشتغالزایی شهرستان با مشکلات عدیده روبرو گردیده است.

وی همچنین خواستار بررسی تخصیص بخش های صنعتی در سنوات گذشته که اکنون راکد هستند و از آب استفاده نمی کنند در جهت واگذاری تخصیص آنها به صنایعی که در انتظار تخصیص آب هستند شد و برخورد با چاه های غیرمجاز حفر شده در داخل بستر رودخانه سیمینه رود را از اولوتهای کاری شورا برشمرد.

کد خبر: 30444
  تاریخ خبر : 1397/06/24
 دبیر خبر
 183
  ثبت دیدگاه