جمعه, 30 مهر 1400
مشروح خبر :: تشریح بحران آب در همایشی با حضور بهره برداران بخش مرکزی کرمان

تشریح بحران آب در همایشی با حضور بهره برداران بخش مرکزی کرمان

دومین جلسه همایش آب با رویکرد بهره وری و مدیریت مصرف آب در بخش مرکزی با حضور مسئولین بخش و همچنین بهره برداران در محل سالن اجتماعات کتابخانه شهر زنگی آباد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، دومین جلسه همایش آب با رویکرد بهره وری و مدیریت مصرف آب در بخش مرکزی با حضور مسئولین بخش و همچنین بهره برداران در محل سالن اجتماعات کتابخانه شهر زنگی آباد از توابع بخش مرکزی کرمان برگزار گردید.

در این جلسه آقایان رئیسی بخشدار بخش مرکزی، مسعودی مدیر جهاد کشاورزی کرمان و سلاجقه مدیر امور منابع آب کرمان از سخنرانان بودند.

مدیر امور منابع آب کرمان خاطرنشان کرد: منطقه زنگی آباد جزء مناطق بحرانی شهرستان کرمان به لحاظ وضعیت منابع آبی می باشد به گونه ای که در این منطقه حتی چاه های کشاورزی پس از چندین بار جا به جایی آبدار نشده و از چرخه خارج شده اند.

سلاجقه با تاکید بر اینکه باید با شرایط جدید وضعیت آبی سازگار شد و با همین منابع آبی موجود برنامه ریزی کرد، افزود: باید بتوان شرایط موجود را حفظ نمود.

وی در ادامه در خصوص وضعیت  منابع آبی و همچنین اقدامات انجام شده و در دست اقدام توضیحاتی جهت اطلاع حضار ارائه نمود.

مدیر امور منابع آب کرمان همچنین به طرح آمار برداری منابع آبی در سال جدید اشاره و از مسئولین و دهیاران درخواست کرد تا جهت اجرای بهتر آمار برداری نهایت همکاری را با اکیپ های آماربرداری داشته باشند.

طرح های اجرا شده با سیستم های نوین و همچنین آبیاری های زیرسطحی که در سطح شهرستان اجرا شده اند و بازدهی خوب داشته اند از دیگر موضوعات مطرح شده در این همایش بودند.

 

                                                                                                           

 

کد خبر: 30447
  تاریخ خبر : 1397/06/24
 کارشناس روابط عمومی
 144
  ثبت دیدگاه