سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: سد کلقان بستان آباد به زودی افتتاح می شود

سد کلقان بستان آباد به زودی افتتاح می شود

به گفته رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی سد کلقان بستان آباد تا بهمن ماه 97 قابل افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی، این مطلب را مدیرعامل این شرکت در جلسه مشترک با نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد.

مهندس یوسف غفارزاده در این جلسه ضمن بیان تجربیات برخی استانهای کشور در استفاده بهینه از منابع آب، در مورد طرح های توسعه منابع آ در این شهرستان بویژه اهداف سدهای کلفان و جوقان توضیحاتی ارائه داد.

مهندس غفارزاده با بیان این که ارزش افزوده آب به دلیل عدم رعایت الگوی کشت و بی توجهی به ارزش اقتصادی در بخش کشاورزی کشور پائین است، ضرورت توجه به استفاده از آب در بخش صنعت را با توجه به ارزش افزوده و اشتغال زایی مورد تأکید قرار داد.

شایان ذکر است در این دیدار دکتر محمد وحدتی، نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با آب منطقه ای استان، ساماندهی به طرح های توسعه منابع آب در این شهرستان را مورد تأکید قرار داد.

اضافه می شود سد مخزنی کلقان در 23 کیلومتری جنوب غربی بستان آباد واقع شده و از مهم ترین اهداف آن مهار سیلاب، تأمین آب شرب و صنعت بستان آباد و روستاهای تبریز، تأمین آب خام تصفیه خانه هشترود و تأمین آب کشاورزی و محیط زیست است.

کد خبر: 30908
  تاریخ خبر : 1397/07/22
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/07/22
 کاربر روابط عمومی
 421