یکشنبه, 14 آذر 1400
مشروح خبر :: تشریح اقدامات آب منطقه ای مازندران در جریان سیلاب اخیر

تشریح اقدامات آب منطقه ای مازندران در جریان سیلاب اخیر

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای دکتر محمدابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به خسارت وارده به مناطق سیل زده در غرب استان بویژه شهرستان های تنکابن و رامسر؛ از بکارگیری حدود 35 دستگاه ماشین آلات سنگین از جمله بیل، بلدوزر و لودر جهت بازگشایی جاده و دسترسی به آبادی ها و ساماندهی رودخانه ها و ایمن سازی روستاها خبر داد و گفت : از همه ظرفیت ها از جمله ظرفیت پیمانکاران و مشاورین، شرکت های بهره بردار شن و ماسه، شرکت های بهره برداری و توزیع آب جهت خدمت رسانی به مناطق سیل زده استفاده نموده و به دنبال استفاده از ظرفیت استان های معین و همجوار در این زمینه هستیم.

یخکشی با بیان اهمیت کمک رسانی به سیل زدگان منطقه، یکی از اولویت های مهم را ساماندهی رودخانه ها و ایمن سازی منازل مسکونی حاشیه رودخانه ها برشمرد و گفت: در تلاش هستیم تا نگرانی های مردم در این بخش را تقلیل و بر طرف  نماییم.

وی افزود: هم اکنون ماشین آلات سنگین در اختیار این شرکت، در 17 محدوده و بازه که بیشترین آسیب و خسارت را دیده اند مشغول فعالیت هستند.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران میزان خسارت وارده به تاسیسات و ابنیه آبی را حدود 180 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: بیش از 120 سردهنه سنتی و تعدادی از سردهنه های مدرن تخریب و نیازمند بازسازی است که این مهم نیز باید قبل از  از شروع فصل زراعی انجام گیرد.

شایان ذکر است باتوجه به محدودیت ماشین آلات سنگین در غرب استان و نیروهای انسانی مورد نیاز در بخش فنی و پشتیبانی، از زمان وقوع سیلاب تعدادی از ماشین آلات بکار گرفته شده از مناطق مرکزی و شرق استان به منطقه سیل زده انتقال یافت و مدیریت شرکت و تیم های فنی و پشتیبانی شرکت نیز بطور مستمر و شبانه و روزی در منطقه حضور دارند.

 

کد خبر: 30969
  تاریخ خبر : 1397/07/24
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/07/24
 مدیر روابط عمومی
 192