سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: آبگیری سد سیاهو تا پایان سال جاری

آبگیری سد سیاهو تا پایان سال جاری

نماینده مردم شهرستان های سربیشه و نهبندان و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی به همراه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ،فرماندار سربیشه و جمعی از مسئولین استانی و محلی از سد سیاهو شهرستان سربیشه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی، در این بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با اشاره به پیشرفت مناسب اجرای سد سیاهو ،اظهار داشت:هماهنگی های لازم برای جابجایی روستای کندرود که در محدوده مخزن سد سیاهو واقع شده ، انجام گرفته است و مقدمات لازم برای این امر فراهم شده است.

" سید مجتبی علوی مقدم" گفت: مکان جدید برای انتقال این روستا مشخص و آماده سازی لازم انجام شده است که طی یک برنامه مشخص و زمانبندی مناسب ،برنامه ساخت و ساز منازل بزودی آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان نیز با بیان اینکه سد مخزنی سیاهو با ظرفیت 17 میلیون متر مکعب ،هم اکنون بیش از 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا کنون 40 میلیارد تومان در این سد هزینه شده است وبرای تکمیل به 17 تا 20 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیازدارد.

 "حسین امامی" گفت : با تکمیل قسمتهایی همچون هیدرومکانیکال، برق بدنه ،نصب تیر برق های تاج سد ، نصب دریچه اضطراری و نیز انتقال روستای کند رود، امیدواریم تا پایان سال جاری این سد آماده آبگیری گردد.

کد خبر: 30988
  تاریخ خبر : 1397/07/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/07/25
 مدیر روابط عمومی سایت
 181