سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی و جمعیت هلال احمر استان

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی و جمعیت هلال احمر استان

در راستای حفاظت از منابع آبی و تحقق اهداف فرهنگی و آموزشی و استفاده از ظرفیت های موجود در شرکت آب منطقه ای و جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی ،آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری و به میزبانی دانشگاه صنعتی بیرجند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی، مدیرعامل این شرکت با اشاره به وضعیت آب استان و چالش های پیش رو در این بخش،اظهار داشت: به منظور استفاده از نیروی عظیم جوانان جمعیت هلال احمر در زمینه تنویر افکار عمومی و ارتقاء آگاهی های صرفه جویی و فرهنگ سازی جامعه تفاهم نامه همکاری بین شرکت آب منطقه ای و جمعیت هلال احمر استان منعقد می گردد.

"حسین امامی" گفت : اجرای طرح یاوران آب با هدف اشاعه و ارتقاء فرهنگ صرفه جویی و حفاظت از منابع آب در بین عموم جامعه، با همکاری جوانان عضو هلال احمر و جلب مشارکت آنان در حفاظت از منابع آب ، انجام می شود.

 

مدیرعامل هلال احمر استان نیز به بیان بحران آب و خشکسالی‌های پی‌درپی در کشور پرداخت و گفت: آموزش و اطلاع رسانی مسائل صرفه جویی و فرهنگ سازی و همچنین حساس سازی مردم به منظور صرفه جویی در مصرف آب ، بایستی هرچه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

"محمد رحیم شهریاری" گفت: بهترین مکان برای فرهنگ سازی مصرف درست آب، مدارس، دانشگاه‌ها و مهد کودک‌ها است و قصد داریم با فرهنگ سازی، الگوی کم مصرف کردن و صرفه جویی را در بین جامعه رواج دهیم.

وی تصریح کرد: هلال احمر وظیفه خود می‌داند اگر خطری جامعه را تهدید کند مردم را هوشیار کرده و در برابر این تهدید آنان را محافظت کند.

وی با بیان اینکه به همین منظور تفاهم‌نامه‌ای امضا شد تا این فرهنگ سازی با همکاری شرکت آب منطقه‌ای و جمعیت هلال احمر استان انجام شود، خاطرنشان کرد: رویکرد این تفاهم نامه مدیریت منابع آب در استان است و امیدواریم بتوانیم فرهنگ سازی را به شکل درست در جامعه انجام دهیم.

در حاشیه این مراسم ،نمایشگاه عکس خشکسالی،مسابقه نقاشی بین کودکان با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان برگزار و کتاب داستان آموزشی نیز در بین کودکان توزیع شد.

در پایان هم ماشین آلات جمعیت هلال احمر و شرکت آب منطقه ای استان اقدام به برگزاری مانور خشکسالی در شهر بیرجند نمودند.

کد خبر: 30997
  تاریخ خبر : 1397/07/25
 مدیر روابط عمومی سایت
 136