شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: اولین جلسه فرهنگ سازی ، آموزش و اطلاع رسانی کمیته صیانت از منابع آب استان اصفهان برگزار شد

اولین جلسه فرهنگ سازی ، آموزش و اطلاع رسانی کمیته صیانت از منابع آب استان اصفهان برگزار شد

اولین جلسه فرهنگ سازی ، آموزش و اطلاع رسانی کمیته صیانت از منابع آب استان اصفهان امروز بیست و پنجم مهرماه در سالن اجتماعات صدا و سیما برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان ، در این جلسه بهروز فرهمند ، مشاور مدیر کل صدا و سیمای مرکز اصفهان با تأکید بر فرهنگ سازی عمومی درباره وضعیت منابع آب ، گفت : در سطح کلان و خرد نیاز به مشارکت جدی و علمی همه ی سازمان ها وجود دارد تا نهضت فرهنگ سازی عمومی راه بیفتد. وی با اشاره به سابقه تاریخی در دور اندیشی و حکمت مردمان ایران افزود : قنات ها و سرداب های موجود نشان دهنده ظرفیت بالای گذشتگان ما در استفاده از منابع آب محدود به بهترین شکل ممکن است و ما لازم است قبل از هر برنامه ای با روشهای علمی وضعیت اقلیمی خود را بشناسیم و در کنارآن به فرهنگ سازی بپردازیم . در ادامه مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان ضمن تشریح برنامه های اطلاع رسانی شرکت با هدف ارتقاء آگاهی های عمومی درباره آب ، گفت : اطلاع رسانی در سطح تصمیم گیران ، تصمیم سازان و در سطح عموم جامعه به صورت توأمان نیاز است . محمد شفائی با اشاره به همکاری حداکثری دادگستری استان اصفهان در سال گذشته و هم چنین امسال افزود : در تمامی شهرستان های استان جلسات مشترکی به منظور اطلاع رسانی نهاد قضایی برای اجرایی کردن فرآیندهای قانونی بخش هایی از طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب برگزار شد . وی تصریح کرد : شرکت آب منطقه ای اصفهان در طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی به طور مستمر در پانزده محور به فعالیت های اطلاع رسانی می پردازد و به طور خاص در مقطع هفتم ، هشتم و نهم متوسطه در سراسر استان که شامل40 ناحیه آموزش و پرورش است به اطلاع رسانی برای دانش آموزان از طریق جلسات آموزشی ، بسته های آموزشی فیزیکی و منتشر شده در فضای مجازی و برگزاری مسابقات می پردازد . مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان این که در دو بخش مصرف شهری و روستایی نیاز به ادامه فعالیت ها است ، خاطر نشان کرد : برای صیانت مؤثر از منابع آب همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و فرهنگی استان نیاز است و تا کنون با همین الگو به فعالیت های اطلاع رسانی پرداخته ایم .

در این جلسه علاوه بر ارائه گزارش وضعیت منابع آب استان راهکارهای اجرایی و عملیاتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .  گفتنی است در این جلسه مدیران و کارشناسان دادگستری استان اصفهان ، صدا و سیمای مرکز اصفهان ، فرهنگ و ارشاد اسلامی ، آموزش و پرورش ، شرکت آب و فاضلاب ، سازمان تحقیقات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی ، منابع طبیعی و آبخیزداری ، کانون های فرهنگی هنری مساجد ، جهاد کشاورزی و شرکت آب منطقه ای اصفهان و دانشگاه اصفهان حضور داشتند .

کد خبر: 31002
  تاریخ خبر : 1397/07/25
 پرستو ایران پور
 206