یکشنبه, 14 آذر 1400
مشروح خبر :: پر و مسلوب المنفعه نمودن 62 حلقه چاه غیرمجاز طی سالجاری

در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان رزن مطرح شد:

پر و مسلوب المنفعه نمودن 62 حلقه چاه غیرمجاز طی سالجاری

مدیر منابع آب شهرستان رزن از پر نمودن 62 حلقه چاه غیرمجاز طی سالجاری در شهرستان رزن خبر داد و گفت: انسداد این تعداد چاه غیرمجاز در رزن 10 میلیون متر مکعب صرفه جویی آب به همراه داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، محمد چهاردولی در شورای حفاظت از منابع آب شهرستان رزن از پر کردن  62 حلقه چاه غیر مجاز از ابتدای سال 97 تا کنون در این شهرستان خبر داد و گفت: انسداد این تعداد چاه غیرمجاز در رزن بیش از 10 میلیون متر مکعب صرفه جویی آب به همراه داشته است.

مدیرمنابع آب شهرستان رزن گفت: از ابتدای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی در شهرستان رزن تعداد 552 حلقه چاه غیرمجاز پر ومسدود گردیده است که صرفه جویی بیش از 116 میلیون مترمکعبی را در بر داشته است.

وی تعداد کنتورهای نصب شده بر روی چاه ها در این مدت را 381 مورد عنوان کرد و افزود: از این تعداد کنتور نصب شده 206 کنتور هوشمند، 9 مورد کنتور الکترومغناطیس، 62 مورد کنتور حجمی و مابقی مربوط به شرکت آبفا و آبفار  است. 

چهاردولی افزود: تعهد ما برای سال 97 نصب تعداد 35 دستگاه کنتور هوشمند بوده است که تاکنون تعداد 70 دستگاه کنتور در شهرستان نصب شده است که پیشرفت 200درصدی را نشان می دهد.

در ادامه این جلسه سلامتی فرماندار شهرستان رزن با بیان اینکه ایجاد حساسیت در مردم نسبت به صرفه جویی در مصرف آب می تواند در کاهش مصرف آب نقش بسزایی داشته باشد گفت: ایجاد حساسیت باید همراه با ارائه راهکار صرفه جویی در مصرف آب باشد تا موثر واقع شود.

سلامتی افزود: در آماری که ارائه شد مشخص گردید که شهرستان رزن 60درصد صرفه جویی حاصل از پرکردن چاههای غیرمجاز را در کل استان به خود اختصاص داده است که این کار بسیار مهم و با ارزشی است و باید مستمر باشد.

فرماندار شهرستان رزن گفت: در بحث تغییر الگوی کشت در شهرستان کارهای خوبی انجام شده است و باید سایر مواردی که در خصوص برنامه سازگاری با کم آبی مشخص شده اجرایی شود.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

کد خبر: 31095
  تاریخ خبر : 1397/07/30
 همایون
 162