دوشنبه, 15 آذر 1400
مشروح خبر :: تثبیت مالکیت 265 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه های استان تهران/ جلوگیری از صدور سند مالکیت در حریم رودخانه ها

مدیر دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه ای تهران خبر داد:

تثبیت مالکیت 265 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه های استان تهران/ جلوگیری از صدور سند مالکیت در حریم رودخانه ها

مدیر دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه ای تهران از تثبیت مالکیت 265 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه های استان تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسین زنگویی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: دفتر مهندسی رودخانه یکی از مهمترین بخش های شرکت آب منطقه ای تهران است که در راستای اهداف شرکت در زمینه مدیریت و ساماندهی رودخانه ها، مسیل ها و منابع آب سطحی فعالیت می کند.

وی افزود: با توجه به اینکه آب های سطحی بیش از نیمی و  در برخی موارد تا 70 درصد از آب شرب و کشاورزی استان را تامین می کند، ضروری است این ماموریت عظیم که حفاظت از رودخانه ها و منابع آب و بهره برداری از آنهاست، به بهترین نحو انجام شود تا ضمن حفظ منابع آبی و رودخانه ها موضوعات سیل و خطرات ناشی از آن نیز به حداقل برسد که در راستای تحقق این اهداف بزرگ فعالیت های گسترده ای با حضور فعال همکاران توانمند در سطح استان در حال انجام است.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه ای تهران از وجود نزدیک به دو هزار و ۸۰۰ کیلومتر رودخانه و مسیل در این استان خبر داد و گفت: در حال حاضر با تلاش همکاران طی سال های گذشته به ویژه سال های 95 و 96 بالغ بر ۱۶۰۰ کیلومتر از رودخانه ها تعیین بستر و حریم شده که ۱۱۰۰ کیلومتر به جهت قطعی و نهایی بودن آن جهت اعمال حاکمیت به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ و در سامانه کاداستر اداره کل ثبت استان جانمایی شده است.

وی یادآور شد: جانمایی خطوط بستر و حریم رودخانه های استان در طرح ملی سامانه کاداستر باعث خواهد شد که حریم و بستر رودخانه ها تثبیت و از صدور سند برای افراد غیر خودداری گردد و ما در تلاش هستیم برای اراضی حریم و بستر رودخانه ها به عنوان انفال سند مالکیت اخذ کنیم.

وی از اخذ 16 فقره سند مالکیت برای اراضی حریم و بستر رودخانه ها طی سال 96 و شش ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: با اخذ این تعداد سند در مجموع 265 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه ها تثبیت شده که 104 هکتار مربوط به سال 96 و 161 هکتار نیز مربوط به عملکرد شش ماهه نخست سال جاری است.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه ای تهران از مشخص شدن حد تقریبی بیش از 99 درصد طول رودخانه ها و مسیل های استان خبر داد و گفت: این شاخص ها به زودی برای اداره ثبت اسناد و املاک استان تهران جهت درج در سامانه کاداستر به عنوان لایه تقریبی حد رودخانه ها علاوه بر موارد مذکور ارسال خواهد شد.

کد خبر: 31123
  تاریخ خبر : 1397/08/01
 الهامی منش
 154