پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: در راستای اجرای بهتر شیوه نامه ابلاغی:فصل اول کتاب انسان و محیط زیست در دبیرستانهای شهرستان لردگان تدریس شد.

در راستای اجرای بهتر شیوه نامه ابلاغی:فصل اول کتاب انسان و محیط زیست در دبیرستانهای شهرستان لردگان تدریس شد.

*

به گزارش روابط عمومی اداره منابع آب شهرستان لردگان، در راستای انسجام و هماهنگی هر چه بیشتر در پیاده سازی اقدامات حوزه آگاهی بخشی و آموزش های آبی، شیوه نامه "گسترش سواد آبی با محوریت کتاب انسان و محیط زیست"، فصل اول کتاب انسان و محیط زیست در دبیرستانهای شهرستان لردگان تدریس شد.

یوسف اسدپور سرپرست اداره منابع آب شهرستان لردگان بیان کردند: کتاب انسان و محیط زیست در دبیرستان شبانه روزی منج و  در دبیرستان روستای بوگر تدریس گردید.

وی افزود این شیوه نامه که توسط شرکت های آب منطقه ای/سازمان آب و برق خوزستان، عملیاتی می شود؛ به منظور حمایت بخش آب از آموزش هر چه مناسب تر کتاب انسان و محیط زیست در پایه یازدهم تحصیلی متوسطه کل کشور، تدوین گردیده و در سال تحصیلی جاری (98-1397) اجرایی می شود. در این شیوه نامه، گام ها و مراحلی که در هر استان به منظور پشتیبانی علمی (مانند همکاری در تقویت دانسته های مدرسان کتاب در مدارس) و امکاناتی (نظیر فراهم آوردن امکان بازدید از تاسیسات آبی و یا لمس از نزدیک معضلات آبی نظیر فروچاله و ...) در تدریس هر چه بهتر کتاب، دنبال می شود، تشریح گردیده و دفتر روابط عمومی شرکت مدیریت منابع آب با همکاری مشاور ملی طرح (آبانگاه)، مامور شده اند تا روند ظرفیت سازی و ارزیابی مستمر از کار را دنبال نمایند.

اسدپور یادآوری نمود فصل اول کتاب انسان و محیط زیست با عنوان (آب، سرچشمه زندگی)، حاصل همکاری نزدیک و صمیمانه بخش آب کشور با وزارت آموزش و پرورش در اجرای چندین ساله طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) بوده و فصل تازه ای از افزایش سواد آبی در قالب پشتیبانی از تدریس کتاب مذکور، در قالب شیوه نامه ابلاغی، دنبال خواهد شد.

کد خبر: 33192
  تاریخ خبر : 1397/11/21
 اورنگ
 327