جمعه, 31 فروردین 1403
مشروح خبر :: دیدار مدیران و معاونین شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر با ائمه جمعه شهرهای سعدآباد و آبپخش

دیدار مدیران و معاونین شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر با ائمه جمعه شهرهای سعدآباد و آبپخش

مدیران و معاونین شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر و شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان به مناسبت هفته صرفه جویی به دیدار ائمه جمعه این دو شهر رفتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر؛ این نشست ها با محوریت مدیریت مصرف بهینه، تشریح برنامه های سازگاری با کم آبی استان و بر اساس دستورالعمل طرح احیا و تعادل بخشی در بازه زمانی یک ماهه با دیگر ائمه جمعه استان انجام خواهد شد.

در اولین هفته از این دیدارها که مقارن با هفته صرفه جویی در مصرف آب می باشد، مدیران شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر با ائمه جمعه شهرهای برازجان، آبپخش، سعدآباد و شبانکاره جلساتی را برگزار خواهند کرد.

جلوگیری از حفر چاه های غیر مجاز، تغییر الگوی کشت، مشارکت مردم مدیریت مصرف بهینه آب و تغییر روش های آبیاری از محورهای مهم این نشست می باشد.

رییس اداره منابع آب شهرستان دشتستان اظهار داشت: مدیریت منابع آب زیرزمینی و صیانت از این منابع ارزشمند یکی از مهمترین ماموریت های این اداره می باشد.

مهندس نعمت اله نجاتی افزود: شهرستان دشتستان بیشترین تعداد چاه های غیرمجاز را دارد و تنویر افکار عمومی در جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز ضروری است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر نیز با توجه به اینکه در حال حاضر آبیاری در شبکه های آبپخش انجام است، اظهار داشت: در سال آبی جاری با برنامه مدون و نظارت مستمر، آبیاری در شبکه های تحت پوشش این شرکت با درصد رضایتمندی بالای بهره برداران همراه بوده است.

مهندس سید مهدی موسوی خاطرنشان کرد: همراهمی کشاورزان و باغداران در روند انجام آبیاری و پرداخت آب بها موجب افزایش توان این شرکت در حوزه تعمیر و نگهداری از کانال ها و سامانه های انتقال و خدمت رسانی بهتر خواهد بود.

در ادامه مهندس محمدرضا جهانشاهی با اشاره به نقش پررنگ روحانیون در تنویر افکار عمومی گفت: با توجه به مصرف حدود 90 درصد از آب استان در حوزه کشاورزی، جامعه روحانیت می تواند با روشنگری و بیان واقعیات در مسیر افزایش بهره وری کمک شایانی نماید.

مدیر روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر خاطرنشان کرد: انجام برنامه های سازگاری با کم آبی و احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی تنها با مشارکت و همراهی مردم امکان پذیر خواهد بود.

در این دیدارها حجت الاسلام والمسلمین رضایی، امام جمعه آبپخش و حجت الاسلام والمسلین کشاورزبارگاهی، امام جمعه سعدآباد ضمن تشکر از اقدامات شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر در خدمت رسانی به این مناطق، اظهار داشتند آب به عنوان یکی از انفال عمومی می بایست مورد حفاظت و حراست قرار گیرد.

 

کد خبر: 35889
  تاریخ خبر : 1398/04/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1398/04/05
 روابط
 641