دوشنبه, 4 بهمن 1400
مشروح خبر :: بازدید معاونین حفاظت و بهره برداری بخش آب اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی و مسئولین منابع آب جمهوری آذربایجان از وضعیت ذخیره سد ارس

بر اساس مفاد چهل و هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک دائمی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان صورت گرفت؛

بازدید معاونین حفاظت و بهره برداری بخش آب اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی و مسئولین منابع آب جمهوری آذربایجان از وضعیت ذخیره سد ارس

بر اساس مفاد چهل و هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک دائمی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان که خرداد ماه سالجاری برگزار شده بود و به منظور بهره برداری مشترک از منابع آب و انرژی رودخانه مشترک مرزی ارس، معاونین حفاظت و بهره برداری شرکت های آب منطقه ای اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و مسئولین منابع آب جمهوری آذربایجان از وضعیت ذخیره سد ارس بازدید کردند.

در این بازدید، نسبت به ذخیره سازی آب دریاچه سد ارس و آماده سازی آن برای سال زراعی ۹۹-۹۸ تاکید شد.

در همین زمینه در جلسه ای که با حضور متخصصین و کارشناسان منابع آب دو کشور برگزار شد، برای استفاده بهینه از منابع آب ارس تاکید شد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل در این جلسه بر میزان ذخیره سازی به موقع برای تامین آب اراضی پایین دست خصوصا شبکه های مغان و خداآفرین تاکید کرد.

مهندس نبی اله پاسبان عیسی لو در ادامه با اشاره به رهاسازی به موقع آب از سد ارس تصریح کرد:  باید با برنامه ریزی دقیق نیازهای آبی پایین دست سد ارس را مدنظر قرار دهیم.

پیش از آغاز این جلسه معاونین حفاظت و بهره برداری شرکت های آب منطقه ای اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی از آخرین وضعیت ذخیره سد ارس و خداآفرین بازدید کردند.

#هرهفته_الف_ب_ایران

کد خبر: 40671
  تاریخ خبر : 1398/12/10
  آخرین به‌روزرسانی : 1398/12/11
 رئیس اداره روابط عمومی
 837