پنجشنبه, 20 مرداد 1401
مشروح خبر :: دعوت سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران برای شرکت در جشنواره فیلم‌های 100 ثانیه‌ای آب و انرژی

دعوت سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران برای شرکت در جشنواره فیلم‌های 100 ثانیه‌ای آب و انرژی

سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران با دعوت از فعالان بخش آب برای حضور در جشنواره منطقه‌ای فیلم‌های 100 ثانیه‌ای آب و انرژی گفت: این جشنواره در جهت دستیابی به اهداف توسعه پایدار برای دسترسی همگانی به آب و انرژی و کاملاً منطبق با استراتژی برنامه بین‌الدولی آبشناسی یونسکو (IHP) است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "سوتان سوتکوفسکی" سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) درباره این جشنواره اظهار داشت: این دفتر در چارچوب اولویت‌های یونسکو برای تقویت ظرفیت‌های ملی در توسعه سیاست‌های پایدار و توسعه بخش آب در همکاری نزدیکی که با دفاتر یونسکو در کابل، اسلام آباد، کمیسیون ملی یونسکو ترکمنستان و یونسکو تهران با وزارت نیرو ایران داشته، از برگزاری اولین جشنواره منطقه‌ای فیلم‌های 100 ثانیه‌ای آب و انرژی، در راستای گرامیداشت روز جهانی محیط‌زیست 2021 حمایت می‌کند.

وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها در دستیابی به اهداف توسعه پایدار، اطمینان از دسترسی و مدیریت پایدار آب و بهداشت برای همگان و اطمینان از دسترسی به انرژی‌های مقرون به صرفه، مطمئن، پایدار و نوین برای همگان است. برای دستیابی به این اهداف، افزایش آگاهی عمومی به‌منظور ارتقای مدیریت مصرف آب و انرژی در جهت حفاظت از محیط زیست، به‌ویژه در مناطق خشک و نیمه خشک دارای آب و هوا و اقلیم دشوار، مانند کشورهای تحت مسئولیت این دفتر، بسیار حائز اهمیت است.

سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران با بیان اینکه جشنواره مذکور با شعار "100 ثانیه برای آب و انرژی" در پنج محور برگزار می‌شود، ادامه داد: این پنج محور شامل "ارزش زیست محیطی آب و انرژی"، "ارزش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آب و انرژی"، "تغییر اقلیم، آب و انرژی"، "نقش رسانه در آموزش و مدیریت مصرف بهینه آب و انرژی" و "دسترسی به آب سالم و انرژی پایدار" است که موضوعات آن کاملاً منطبق با استراتژی برنامه بین‌الدولی آب‌شناسی یونسکو (IHP) است.

سوتکوفسکی در ادامه از همه ذی‌نفعان، فعالان علاقه‌مند و دغدغه‌مندان در موضوع مصرف بهینه آب و انرژی دعوت کرد تا با پیوستن به این جشنواره، آثار خود را تا قبل از پایان مهلت تعیین شده (17 اردیبهشت ماه برابر 7 می 2021) در وب‌سایت جشنواره به آدرس www.100-we.com بارگذاری کنند.
بر این اساس، طبق اعلام این جشنواره جایزه هیئت داوران برای بهترین مستند، بهترین فیلم و بهترین انیمیشن 1000 دلار برای آثار خارجی و معادل ریال ایران برای تولیدات ایرانی خواهد بود.

کد خبر: 51532
  تاریخ خبر : 1400/02/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/02/05
 علی بخشی
 859