چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: اجرای بی‌سابقه طرح‌های توسعه منابع آب در استان بوشهر

اجرای بی‌سابقه طرح‌های توسعه منابع آب در استان بوشهر

استاندار بوشهر عملکرد طرح های توسعه منابع آب و پروژه های سد سازی استان را بی سابقه و درخشان توصیف کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، عبدالکریم گراوند با اشاره به پروژه های سد سازی استان بیان کرد: در حوزه سدسازی در استان بوشهر اقدامات مهم و تاثیرگذاری انجام شده سد دالکی با ۹ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل گرفته شد و اکنون بالای ۳۹ درصد ساخته شده و به‌زودی اعتبار مصوب ۴۰ میلیارد تومانی این پروژه تخصیص می‌یابد و پرداخت می‌شود.

وی از افتتاح سد خائیز تنگستان در سه تا چهار هفته آینده خبر داد و عنوان کرد: ساخت یک سد با ظرفیت ۱۶ میلیون مترمکعب در مدت سه سال سابقه نداشته و نشان از تلاش شبانه‌روزی در این حوزه برای تحقق مطالبات مردم است.

استاندار بوشهر با تشریح وضعیت سدهای فاینانس خارجی در استان بوشهر گفت: سد دشت پلنگ با حجم مخزن ۱۵۰ میلیون متر مکعب در حال ساخت است که سهم ۷.۵ درصد آن پرداخت شده و همچنین سد باغان هم با حجم مخزن ۳۲ میلیون متر مکعب، ییش ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با افتتاح آن به ۲ شهرستان و ۲۸ روستا آبرسانی می‌کند.

گراوند، با اشاره به اجرا طرح‌های سدسازی در دیگر نقاط استان بیان کرد: بر اساس ظرفیت‌ها، ساخت سد در استان بوشهر در دستور کار قرار گرفته و سد ارغون کلمه در شهرستان دشتستان هم در راستای تامین آب شرب با ظرفیت ۱.۸ میلیون متر مکعب در مدت یکسال ساخته شد و ساخت سد اخند هم در حال تکمیل شدن است.

کد خبر: 51728
  تاریخ خبر : 1400/02/13
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/02/13
 روابط
 152
  ثبت دیدگاه