چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: سد تازه کند انگوت تکمیل و آماده بهره برداری شد

سد تازه کند انگوت تکمیل و آماده بهره برداری شد

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با اشاره به انجام اقدامات اساسی در زمینه سدسازی از تکمیل و راه‌اندازی سد "تازه‌کند" انگوت خبر داد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ، عباس جنگی مرنی افزود: با افتتاح این سد برای اولین بار اراضی کشاورزی  منطقه گرمی‌مغان و شهرستان تازه تاسیس انگوت از منابع سد تازه‌کند بهره‌مند شده و زیرپوشش  آبیاری قرار می‌گیرد.

وی هدف از رهاسازی بخشی از آب ذخیره شده در مخزن سد تازه‌کند انگوت را تامین آب کشاورزی، تغذیه آبخوان‌های مربوط به برداشت شرب شهری و روستایی و حفظ حیات رودخانه در کاهش اثرات خشکسالی عنوان کرد و گفت: سد مخزنی تازه‌کند انگوت با ظرفیت ذخیره حدود هشت میلیون متر مکعب آب بر روی رودخانه سامبورچایی در شهرستان انگوت احداث شده  و در حال بهره‌برداری می‌باشد.

 جنگی مرنی ادامه داد: حجم تنظیمی سد تازه کند حدود ۸.۵ میلیون مترمکعب در سال است و تاکنون حدود ۸۰۰ میلیارد ریال برای این سد هزینه شده است.

وی همچنین با اشاره به رفع برخی موانع در مخزن سد برای بهره برداری کامل در گذشته اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری مراجع قضایی استان و مانع زدایی از آنها، سد تازه کند انگوت بهره برداری و مورد استفاده مردم منطقه قرار می گیرد. 

 

کد خبر: 51742
  تاریخ خبر : 1400/02/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/02/16
 رئیس اداره روابط عمومی
 81
  ثبت دیدگاه