چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: تصویب 180 میلیارد ریال برای احداث طرح آبرسانی مشکین شهر

تصویب 180 میلیارد ریال برای احداث طرح آبرسانی مشکین شهر

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از تصویب 180 میلیارد ریال برای احداث طرح آبرسانی مشکین شهر خبر داد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ، عباس جنگی مرنی گفت: با رفع موانع اجرایی و تامین بخشی از منابع مالی لازم 10 میلیارد ریال در روزهای اخیر از طرح ملی شهرهای دارای تنش آبی ، عملیات اجرایی طرح آبرسانی شرب مشگین شهر در جبهه های مختلف ادامه دارد و برای تامین مالی بیشتر برای این طرح با پیگیری انجام شده 180 میلیارد ریال برای احداث طرح آبرسانی مشگین شهر در قانون بودجه 1400 مصوب شده است.

عباس جنگی مرنی افزود: برای تامین نیاز مالی طرح آبرسانی مشگین شهر و اجرای پروژه های ضروری آن، از ابتدای سال جاری نیز از شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، پیگیر دریافت حداقل ۵۰ میلیارد ریال دیگر از طرح ملی و متمرکز شهرهای دارای تنش آبی و ارتقای کیفیت آب برای طرح آبرسانی مشگین شهر هستیم.

جنگی تصریح کرد: مهمترین پروژه این طرح، انتقال آب از سد احمد بیگلو به تصفیه خانه مشگین شهر است که داری ۱۶ کیلومتر خط انتقال، ۳ مرحله پمپاژ 20هزارمتر مکعب مخزن با ظرفیت ۵۰۸ لیتر بوده که اجرای فاز اول این پروژه شامل خط انتقال 6.5 کیلومتری و مخزن ۵۰۰۰ متر مکعبی  آغاز شده است.

وی اظهار داشت: تمام تلاش ما این است که با تخصیص اعتبار مالی مناسب از جمله دریافت اعتبار مالی بیشتر از طرح ملی شهرهای دارای تنش آبی و تخصیص اعتبار مالی مورد نیاز از اعتبارات مدیریت بحران کشور به خصوص برای خط لوله انتقال آب از خیاوچای و اعتبارات توازن منطقه ای بتوانیم پروژه های متعدد طرح آبرسانی مشگین شهر را اجرا و تکمیل نماییم و در زمان مناسبی این طرح را به بهره برداری برسانیم.

 جنگی مرنی تصریح کرد: حدود 400 متر از عملیات اصلاح خط لوله انتقال آب از آبگیر خیاوچای تا تصفیه خانه مشگین شهر باقیمانده  و این بخش نیز در حال انجام است.

نماینده مجری طرح آبرسانی مشگین شهر نیز با ارائه گزارشی اظهار داشت: طرح آبرسانی مشگین شهر با ۲ پروژه جداگانه و فعال با هدف تامین آب شرب و بهداشتی و صنعتی مشگین شهر و روستاهای اطراف تا افق ۱۴۲۵ در دست اجراست و در جبهه های مختلف ازجمله انجام عملیات کارهای باقیمانده و اصلاح خط لوله انتقال آب از آبگیر خیاوچای تا تصفیه خانه مشگین شهر و انتقال آب از سد احمد بیگلو به تصفیه خانه مشگین شهر باجدیت درحال اجرا می باشد.

 حسن کروبیان اظهار داشت: طرح آبرسانی مشگین شهر در جبهه های مختلف از جمله اجرای سیفون دره وله زیر، اصلاح خط لوله انتقال آب از آبگیر خیاوچای تا تصفیه خانه مشگین شهر و همچنین عملیات اجرایی بتن ریزی مخزن تعادل شماره ۴ در داخل تصفیه خانه تداوم دارد.

وی افزود: در این پروژه مطالعات مربوط به آبگیر خیاوچای به منظور حل مشکل وقوع سیلابهای احتمالی، به پایان رسیده و در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم .

 

 

 

 

کد خبر: 51757
  تاریخ خبر : 1400/02/15
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/02/16
 رئیس اداره روابط عمومی
 104
  ثبت دیدگاه