چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: تسریع عملیات اجرایی ساماندهی ارس در استان اردبیل

تسریع عملیات اجرایی ساماندهی ارس در استان اردبیل

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل ، عملیات اجرائی ساماندهی رودخانه ارس در محدوده این استان با سرعت بیشتری انجام می شود. عباس جنگی مرنی این مطلب را در بازدید از طرح ساماندهی رودخانه ارس در محدوده شهرستان پارس آباد اعلام کرد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ، وی افزود با اجرای  طرح ساماندهی رودخانه ارس، از فرسایش و تخریب اراضی مرغوب تراس بالای رودخانه ارس  جلوگیری می شود و ساحل  این رودخانه در برابر سیلاب‌های رودخانه  ایمن می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل تصریح کرد:  پروژه ساماندهی رودخانه ارس در بازه میله مرزی 53.1 با مبلغ قرارداد حدود 100 میلیارد ریال و با استفاده از اعتبارات متمرکز طرح ملی ساماندهی رودخانه های مرزی  در  حال انجام است و  فعلاً حدود 50 درصدپیشرفت فیزیکی دارد و شرکت آب منطقه ای اردبیل در تلاش است تا از منابع مختلف مالی، نسبت به تامین اعتبار برای تکمیل این طرح در سایر بازه های اولویتدار اقدام نماید.

مهندس فیروز ندایی عضو هیئت مدیره و معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان اردبیل در ادامه، بر لزوم کنترل و حفاظت سواحل رودخانه های مرزی به عنوان یکی از اولویت‌های شرکت آب منطقه ای اردبیل تاکید کردو افزود: رودخانه های مشترک شریانهای حیاتی استان هستند و بایستی ضمن بهره برداری مناسب، از آنها حفاظت کرد و از تخریب سواحل آنها جلوگیری نمود.

مهندس اسماعیل محمودی  نماینده مجری طرحهای مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز گزارشی از نحوه اجرا و میزان پیشرفت طرح ساماندهی رودخانه ارس ارائه کرد و برنامه آتی را در این خصوص تبیین نمود.

 

کد خبر: 51774
  تاریخ خبر : 1400/02/15
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/02/16
 رئیس اداره روابط عمومی
 90
  ثبت دیدگاه