سه‌شنبه, 5 مهر 1401
مشروح خبر :: از برداشت سالانه 81 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی جلوگیری شد

با انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز در فیروزکوه؛

از برداشت سالانه 81 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی جلوگیری شد

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه 81 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق، افزود: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه، طی یک روز کاری تعداد دو حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستای طارس در مجموع به عمق 40 متر و دبی پنج لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت مسدود شده است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج 81 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.

مرادی نسب با اشاره به اینکه در ماه جاری تعداد 6 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و 24 اخطاریه در بخش آب های سطحی صادر شده است، اظهار کرد: 55 حلقه چاه مجاز نیز مورد کنترل و بازدید دوره ای قرار گرفته است.

 مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب های سطحی و زیرزمینی، گفت: امور منابع آب فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

کد خبر: 51988
  تاریخ خبر : 1400/02/26
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/02/27
 شیخ الاسلامی
 193