دوشنبه, 26 مهر 1400
مشروح خبر :: تدوین برنامه مدیریت منابع آب /ضرورت آگاه سازی مردم

تدوین برنامه مدیریت منابع آب /ضرورت آگاه سازی مردم

سرپرست شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی به همراه معاونین و اعضای هیئت مدیره این شرکت با نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه دیدار و گفت وگو نمود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، مسعود طالبیان در این دیدار به بیان وضعیت منابع آب استان آذربایجان غربی پرداخت و بر لزوم همکاری همه دستگاه های شهرستان در راستای حفظ و حراست از این منابع تاکید کرد.

وی با اشاره به کاهش نزولات جوی و ذخایر برفی در سال جاری کاهش سطح آب دریاچه ارومیه را متاثر از این امر دانست و جلب مشارکت مردمی در راستای صرفه جویی در منابع آبی اعم از بخش کشاورزی و شرب را در گذر از این وضعیت مهم و حائز اهمیت برشمرد.

در ادامه سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه » هم خواستار تدوین برنامه ای ویژه برای مدیریت آب استان شد.

وی با تاکید براهمیت مصرف بهینه و صرفه جویی در مصرف آب، اظهار داشت: بحران شدید کم آبی در کشور و به خصوص در استان آذربایجان غربی وجود دارد و باید مردم را برای مصرف بهینه آب آگاه نمائیم که این  نیاز به فرهنگ سازی دارد.

امام جمعه ارومیه همچنین توصیه کردند در شرایط کنونی افراد فنی و مهندسین جامعه باید بیش از پیش از خداوند متعال طلب بارش و رحمت الهی نمایند تا جامعه نیز با ما همسو گردد.

 

کد خبر: 52186
  تاریخ خبر : 1400/03/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/03/03
 دبیر خبر
 156
  ثبت دیدگاه