سه‌شنبه, 29 خرداد 1403
مشروح خبر :: برگزاری کارگروه سازگاری با کم آبی در استان چهارمحال و بختیاری

برگزاری کارگروه سازگاری با کم آبی در استان چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری پنجاه و یکمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب ( کارگروه سازگاری با کم آبی) با حضور دستگاههای عضو و ریاست مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان تشکیل جلسه داد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ،فردوس کریمی با اشاره به کاهش شدید بارش‌ها در سال آبی جاری، تداوم خشکسالی و به تبع آن کاهش ذخایر منابع آبی موجود، تبیین برنامه های هدفمند را یکی از ارکان اساسی مدیریت عبور از تنش آبی سال جاری برشمرد و اشاره کرد که توازن بین عرضه و تقاضا از فاکتورهای مدیریت صحیح آب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گفت : فرهنگ سازی در کلیه زمینه ها بالاخص مصرف بهینه آب هم برای شرب و هم برای مصارف کشاورزی و سایر مصارف نیاز بوده و شرکت آب منطقه ای استان با تشکیل گروههای گشت و بازرسی و حمایت قضایی و انتظامی از هیچ تلاشی برای این مهم فروگذار نبوده است.

کریمی در ادامه گفت: در زمینه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بخشنامه های کشوری اعمال محدودیت کشت برنج نیز ، اقدام نموده ایم که امید است با همکاری نهادهای دست اندرکار مثل جهادکشاورزی، فرمانداری ها ، نیروی انتظامی و... در این زمینه گام هایی برداشته باشیم.

شایان ذکر است تشکیل کارگروه ملی سازگاری با کم آبی به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های نیرو، جهاد کشاورزی، کشور و صنعت، معدن، تجارت و سازمان‌های حفاظت محیط زیست و برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در جلسه مورخ ۹۶/۱۲/۰۶ به تصویب هیات محترم وزیران رسید.

هدف از تشکیل این کارگروه که متعاقباً سازمان هواشناسی کشور نیز به آن اضافه شد، هماهنگی و انسجام در برنامه‌های سازگاری با کم آبی در سطح کشور و متعادل سازی منابع و مصارف آب بوده است. 

کد خبر: 52245
  تاریخ خبر : 1400/03/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/03/06
 اورنگ
 572