سه‌شنبه, 5 مهر 1401
مشروح خبر :: اخذ گواهینامه بین المللی ISO 50001: 2018 توسط شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

اخذ گواهینامه بین المللی ISO 50001: 2018 توسط شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

رئیس گروه مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE گفت: در راستای دستورالعمل و آئین نامه اجرایی نظام مدیریت سبز، شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی موفق یه اخذ گواهینامه بین المللی ایزو ۵۰۰۰۱ گردیده و جزو شرکت های پیشرو در اخذ این گواهینامه در استان می باشد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، محمد زنگویی گفت: به منظور پیاده سازی نظام مدیریت سبز شناسایی مقادیر و موقعیت های مصرف انرژی در کلیه ساختمان های شرکت در استان انجام گرفته و راهکارها و پیشنهادات لازم تفکیک هر ساختمان جهت بهبود سیستم مدیریت انرژی آماده اجرا می باشد.

زنگویی افزود : همچنین کارایی کلیه سیستم ها، تجهیزات و وسائل، ساختمان ها و به طور کلی سیستم های مصرف کننده انرژی بر اساس استاندارد ۱۴۲۵۴ مورد بررسی گرفته و اکثر ساختمان ها موفق به اخذ برچسب انرژی گردیده اند. برچسب انرژی ساختمان روشی موثر و کارا برای فهم و انتقال سطح بهره وری انرژی ساختمان  می باشد. الصاق این برچسب از طریق جمع آوری داده های علمی و مصارف انرژی (گاز، برق، سوخت و ...) برای یک ساختمان در طول زمان مشخص بر اساس کاربری ساختمان، نوع استفاده و اقلیم صورت می گیرد. ممیزی و مانیتورینگ، امکان مدیریت انرژی ساختمان و در نهایت اخذ تصمیمات آگاهانه در راستای کاهش هزینه های انرژی و انتشار گازهای گلخانه ای فراهم می آورد. همچنین در این طرح رفتار حرارتی و عملکرد ساختمان ها با توجه به اقلیم، شرایط آب و هوایی، کاربری و چگونگی بهره برداری از ساختمان به وسیله نرم افزار مدیریت انرژی شبیه سازی و مدل سازی شده است.

وی اظهار امیدواری کرد با پیاده سازی پیشنهادات و راهکارهای ارائه شده در ساختمان های شرکت بتوانیم مقادیر مصرف انرژی را بیش از پیش مدیریت و بهینه سازی نماییم.

بر اساس دستورالعمل و آیین نامه اجرایی نظام مدیریت سبز، کلیه سازمان ها ملزم به اخذ برچسب انرژی و گواهینامه ممیزی انرژی بر اساس استاندارد ایزو ۵۰۰۰۱ می باشند که اجرای آن منجر به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، هزینه انرژی و سایر پیامدهای مرتبط با محیط زیست از طریق مدیریت نظام مند انرژی می گردد.

کد خبر: 52457
  تاریخ خبر : 1400/03/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/03/17
 کارشناس روابط عمومی
 307