سه‌شنبه, 5 مهر 1401
مشروح خبر :: جلوگیری از برداشت غیر مجاز بیش از 1500 متر مکعب آب از منابع آب زیرزمینی در اسلامشهر

جلوگیری از برداشت غیر مجاز بیش از 1500 متر مکعب آب از منابع آب زیرزمینی در اسلامشهر

مدیر منابع آب شهرستان اسلامشهر از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه هزار و 500 متر مکعب آب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران "عبدالکریم خلجی" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با تلاش اکیپ بازرسی و نظارت این امور و با هدف صیانت از منابع آب های زیرزمینی در سطح شهرستان اسلامشهر، دو حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 98 متر پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج هزار و 500 متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت های این شهرستان جلوگیری شد .

خلجی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی، خاطر نشان کرد: برداشت های بی رویه از منابع آبی سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

کد خبر: 52546
  تاریخ خبر : 1400/03/22
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/03/22
 شیخ الاسلامی
 249