سه‌شنبه, 5 مهر 1401
مشروح خبر :: انسداد شش حلقه چاه غیر مجاز در شهریار

انسداد شش حلقه چاه غیر مجاز در شهریار

مدیر امور منابع آب شهریار از انسداد شش حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی، شش حلقه چاه غیر مجاز به عمق 245 متر و دبی 2 لیتر بر ثانیه مسدود شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 85 هزار و 140 متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

گیتی پژوه با اشاره به اینکه طی هفته گذشته 25 چاه غیر مجاز شناسایی شد که مراتب تشکیل پرونده و انسداد آن ها در دست اقدام است، تصریح کرد: با هدف کنترل و مدیریت میزان مصرف آب چا ه های مجاز، دو دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های دارای پروانه بهره برداری نصب گردید.

مدیر امور منابع آب شهریار در پایان ضمن تقدیر از همکاری دستگاه قضایی با امور منابع آب شهریار در برخورد با بهره برداران غیر مجاز از آب های زیر زمینی و سطحی، خاطر نشان کرد: امور منابع آب این شهرستان، بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 52550
  تاریخ خبر : 1400/03/22
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/03/22
 شیخ الاسلامی
 236